Aptauja: Vācieši ir skeptiski pret Polijas pierobežā iestrēgušo migrantu uzņemšanu

Иллюстративное фото FOTO: Reuters/ScanPix

Vācieši ir visai skeptiski noskaņoti pret to migrantu uzņemšanu, kas iestrēguši pie Polijas robežas ar Baltkrieviju, pateicoties Minskas autoritārā režīma organizētajai migrācijas krīzei.

Saskaņā ar sabiedriskās domas pētniecības uzņēmuma "YouGov" aptauju aptuveni 45% vāciešu iebilst pret nelegālo imigrantu uzņemšanu, kamēr nav izskatīti viņu patvēruma pieteikumi. Savukārt tikai 9% aptaujāto uzskata, ka migrantiem jāļauj iesniegt patvēruma pieprasījumus, jau atrodoties Vācijā.

21% respondentu izteicies, ka varētu piekrist atsevišķu patvēruma meklētāju ieceļošanai Vācijā, ja arī citas Eiropas Savienības (ES) valstis tam piekritīs.

Vēl 18% izteikušies, ka būtu gatavi piekrist vienīgi to personu uzņemšanai, kas bēgušas no karadarbības zonām. Vēs 7% aptaujāto nav bijis konkrēts viedoklis šajā jautājuma.

Vislabvēlīgāk noskaņoti pret to migrantu uzņemšanu, kas apturēti pie Polijas robežas, ir respondenti, kuri nav sasnieguši 30 gadu vecumu vai zaļo atbalstītāji.

"YouGov", veicot aptauju, laikā no 19. līdz 23.novembrim intervējis 2167 respondentus.

Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko režīma izvērstā hibrīduzbrukuma ietvaros aizvadīto mēnešu gaitā notikuši centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā no Baltkrievijas nelikumīgi iesūtīt tūkstošiem migrantu, kuru lielākā daļa kā tūristi ieradušies Baltkrievijā no Irākas.

ES apsūdzējusi Minskas režīmu centienos tādējādi atriebties par atbalsta sniegšanu baltkrievu opozīcijai un par sankcijām, kas vērstas pret Baltkrieviju, reaģējot uz pagājušā gada protestu vardarbīgo apslāpēšanu.

Tikmēr, sniedzot interviju aģentūrai DPA, Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis kritizējis Vācijas līdzšinējo kancleri Angelu Merkeli par ielaišanos sarunās ar Lukašenko.

Moraveckis norādījis, ka atzinīgi vērtējot Eiropas Savienības (ES) diplomātiskos centienus atrisināt Minskas režīma mākslīgi radīto krīzi, taču kritiski izteicies par Merkeles aktivitātēm.

"Kad kanclere Merkele zvanīja Lukašenko, viņa palīdzēja leģitimēt viņa režīmu, kamēr 15 mēnešus turpinās cīņa par brīvu Baltkrieviju," norādījis Polijas premjers.

"Lukašenko savu sarunu ar Angelu Merkeli arī ļaunprātīgi izmantojis. Viņš apgalvo, ka Merkele piekritusi 2000 imigrantus caur koridoru transportēt uz Vāciju un citām Eiropas valstīm, un tas nav pareizi," piebildis Moraveckis.

Merkele par divām telefonsarunām ar Lukašenko izpelnījusies kritiku gan pašas mājās, gan ārvalstīs.

Vācijas valdības preses sekretārs Štefens Zeiberts izteicies, ka Merkele par sarunu ar Lukašenko izšķīrusies, ņemot vērā pieaugošo pie Polijas robežas iestrēgušo migrantu izmisumu.

Zeiberts arī apgalvojis, ka Merkeles sarunas ar Lukašenko esot bijušas saskaņotas ar Eiropas Komisiju (EK).

Vienlaikus Zeiberts uzsvēris, ka Lukašonko apgalvojumi par Merkeles piekrišanu uzņemt daļu no šiem migrantiem, neatbilstot patiesībai.

Uz augšu
Back