Lielbritānijā apstiprināti divi inficēšanās gadījumi ar Covids-19 jauno Dienvidāfrikas paveidu

Иллюстративное фото FOTO: Reuters/ScanPix

Lielbritānija sestdien apstiprinājusi pirmos divus inficēšanās gadījumus ar Covid-19 jauno Dienvidāfrikas jeb omikrona paveidu. Abas inficētās personas ir saistītas ar ceļojumiem uz Āfrikas dienvidiem, pavēstījis veselības ministrs Sadžids Džavids.

Inficētie devušies pašizolācijā, kamēr varasiestādes cenšas noskaidrot personas, ar kurām tie kontaktējušies.

Kā ziņots, Dienvidāfrikas Republikas zinātnieki ceturtdien pavēstīja, ka konstatējuši jaunu Covid-19 variantu ar lielu skaitu mutāciju, kas vainojams straujā infekcijas gadījumu skaita pieaugumā.

Dienvidāfrikā, kas ir Covid-19 vissmagāk skartā Āfrikas valsts, vienā dienā reģistrēto jauno infekcijas gadījumu skaits kopš mēneša sākuma ir desmitkāršojies, pieaugot no 106 līdz apmēram 1200.

Reaģējot uz šo ziņu, daudzas valstis, tostarp arī Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis, ir apturējušas lidojumus no Āfrikas dienvidvalstīm.

Zinātnieki uzskata, ka jaunais variants var būt lipīgāks par Covid-19 delta jeb Indijas variantu, kā arī rezistentāks pret pašreizējām Covid-19 vakcīnām. Jaunā vīrusa paveida apzīmēšanai piešķirts grieķu alfabēta 15.burts - omikrons.

Uz augšu
Back