Latvijā humānu apstākļu dēļ ielaisti seši Latvijas-Baltkrievijas robežas šķērsotāji

Lai kavētu nelegālo migratnu plūsmu, uz Latvijas-Baltkrievijas robežas tiek uzstādīts Slovēnijas Aizsardzības ministrijas dāvinātais pagaidu žogs. FOTO: Evija Trifanova/LETA

Sestdien Latvijā ielaisti seši Latvijas un Baltkrievijas robežas šķērsotāji, informē Valsts robežsardze.

Minētās personas aizturētas par nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu. Šiem cilvēkiem humānu apsvērumu dēļ netika liegta valsts robežas šķērsošana.

Kopumā 27.novembrī novērsts 16 cilvēku mēģinājums nelikumīgi šķērsot Latvijas un Baltkrievijas valsts robežu.

Kopš 10. augusta kopumā no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 2586 cilvēki.

Kopš ārkārtējās situācijas pieviešanas humānu apsvērumu dēļ nav liegta valsts robežas šķērsošana 74 cilvēkiem, savukārt kopumā šogad aizturēti 426 valsts robežu nelikumīgi šķērsojuši trešo valstu pilsoņi.

Kā ziņots, ņemot vērā pastiprinātu nelegālās imigrācijas spiedienu, Latvijas valdība Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpilī izsludinājusi ārkārtējo situāciju. Vasarā valdība to izsludināja no 11.augusta līdz 10.novembrim, bet vēlāk tā pagarināta līdz 10.februārim.

Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko režīma izvērstā hibrīduzbrukuma ietvaros aizvadīto mēnešu gaitā notikuši centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā no Baltkrievijas iesūtīt tūkstošiem nelegālo imigrantu, kuru lielākā daļa kā tūristi ieradušies Baltkrievijā no Irākas.

Uz augšu
Back