Aptauja: 57% iedzīvotāju šoziem centīsies taupīt un tērēt mazāk energoresursu

Radiators. Ilustratīvs attēls. FOTO: Paula Čurkste/LETA

Reaģējot uz energoresursu cenu kāpumu, vairāk nekā puse jeb 57% Latvijas iedzīvotāju ziemas sezonā centīsies komunālo maksājumu izmaksas samazināt, taupot un patērējot mazāk energoresursu, liecina siltumizolācijas risinājumu uzņēmuma "Kingspan" sadarbībā ar pētījumu aģentūru "Norstat" veiktā Baltijas iedzīvotāju aptauja.

Latvijā komunālo pakalpojumu cenu pieauguma ietekmi ar energoresursu taupīšanu, kur tas vien iespējams, visbiežāk centīsies risināt Rīgā un Pierīgā dzīvojošas sievietes vecumā no 60 - 74 gadiem, secināts aptaujā.

Vispragmatiskāk gaidāmajam energoresursu cenu kāpumam pieiet Igaunijā, kur taupības režīmu gatavi ieviest 65% respondentu, savukārt Lietuvā taupības nolūkos mainīt ikdienas paradumus gatavi tikai 40% aptaujāto.

Līdzīgi kā Latvijā, arī Igaunijā par taupības pasākumiem biežāk domājušas sievietes, bet Lietuvā - vīrieši.

Teju katrs desmitais Lietuvā un Latvijā komunālo maksājumu svārstības gatavs līdzsvarot, siltinot savu mājokli. Latvijā tas būtu aktuāli 8% aptaujāto, starp kuriem galvenokārt ir vīrieši vecumā no 30 - 39 gadiem, kamēr līdzīgās domās ir 9% respondentu Lietuvā.

Uz augšu
Back