Migranti turpina centienus ielauzties Polijā

Valgevene piirivalve foto migrantidest Bruzgi-Kuźnica piiripunktis.  FOTO: Valgevene piirivalve/Scnapix

Turpinoties migrācijas krīzei Polijas pierobežā, naktī uz otrdienu Eiropas Savienības (ES) teritorijā no Baltkrievijas mēģināja vardarbīgi ielauzties divas nelegālo imigrantu grupas, ziņo poļu amatpersonas.

Polijas Robežsardze tviterī vēsta, ka "agresīvas ārvalstnieku grupas mēģināja izlauzties caur robežu pie Melnikas un Šudzjalovo pilsētiņām".

Robežsardzes preses sekretāre leitnante Anna Mihalska žurnālistiem pavēstīja, ka ap plskt.18 (plkst.19 pēc Latvijas laika) migrantu grupa, kas apmētāja poļu robežsargus ar akmeņiem, mēģināja ielauzties Polijas teritorijā pie Melnikas.

Viņa piebilda, ka šos ļaudis esot pavadījuši "cilvēki uniformās", kas arī metuši ar akmeņiem.

Kopumā Polijas teritorijā dažu metru dziļumā izdevies ielauzties 58 migrantiem, no kuriem 52 bijuši Irākieši, bet seši - Turcijas pilsoņi. Viņi visi tikuši apturēti un eskortēti atpakaļ līdz robežai.

Vēlāk otrdien ap plkst.2.30 "dažas ļoti agresīvas personas" mēģināja izlauzties caur robežu pie Šudzjalovo, aģentūra PAP citē Mihalskas stāstīto.

Šie nelegālie imigranti apmētāja poļu robežsargus ar akmeņiem, izrautiem robežžoga metāla stabiem un petardēm.

Mihalska piebilda, ka poļu robežsargi apturējuši kādu personu, iespējams, baltkrievu karavīru, kas mēģināja pārgriezt robežžoga dzeloņdrātis.

No šīs grupas Polijas teritorijā iekļūt nevienam nav izdevies.

Abos incidentos cietušo nav.

Savukārt Polijas Aizsardzības ministrija ziņo, ka poļu karavīri otrdien atkal apmētāti ar akmeņiem pie Tokari pilsētiņas.

Tikmēr Polijas izlūkdienestu koordinatora preses sekretārs Staņislavs Žarins atzinis, ka pēdējo dienu laikā bijis mazāk uzbrukumu robežai, taču naktīs mazākas nelegālo imigrantu grupas joprojām cenšas ielauzties Polijas teritorijā.

"Viņus joprojām stipri atbalsta Baltkrievijas dienesti," piebildis Žarins.

Polijas Robežsardze ziņo, ka pēdējo 24 stundu laikā kopumā novērsusi 134 mēģinājumus nelegāli šķērsot robežu.

Uz augšu
Back