Foto ⟩ Valsts prezidenta tikšanās ar ASV valsts sekretāru Blinkenu

TVNET
Valsts prezidenta tikšanās ar ASV valsts sekretāru Blinkenu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4

Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, otrdien Rīgas pilī tiekoties ar ASV valsts sekretāru Entoniju Džonu Blinkenu, aicināja stiprināt ASV klātbūtni Baltijas reģionā, informēja Prezidenta preses dienestā.

Tikšanās laikā tika pārrunāta reģionālā drošība. Levits augstu novērtēja ASV spēku klātbūtni reģionā un aicināja to stiprināt, ņemot vērā arvien sarežģītāko drošības situāciju uz Eiropas Savienības un NATO ārējās robežas.

Blinkens pateicās Latvijai par NATO ārlietu ministru sanāksmes rīkošanu, kurā tiks izskatīti alianses nākotnei būtiski jautājumi. ASV ir nopietni nobažījušās par Krievijas militāro spēku koncentrēšanu pie Ukrainas robežām, atzīmēja ASV valsts sekretārs.

Viņš arī uzsvēra, ka NATO ir svarīgi būt spēcīgai un spēt ātri atvairīt potenciālus apdraudējumus, tai skaitā meklējot veidus, kā atbalstīt Ukrainu tās aizsardzības spēju stiprināšanā.

Tāpat ASV valsts sekretārs apliecināja, ka ASV prezidents Džo Baidens atbalsta Baltijas reģiona drošību un NATO 5.pantu, atzīmējot, ka šodien notiekošajā NATO ārlietu ministru sanāksmē šie jautājumi tiks rūpīgi pārrunāti.

Valsts prezidents sarunā akcentēja transatlantiskās saites nozīmi ne vien aizsardzības, bet arī ekonomikas un demokrātijas stiprināšanas jomās. Levits aicināja ASV aktīvi iesaistīties Trīs jūru iniciatīvas Investīciju fondā, kā arī augstā līmenī piedalīties iniciatīvas samitā un Biznesa forumā 2022.gada jūnijā Rīgā.

Blinkens pauda atbalstu Trīs jūru iniciatīvai un izteica ASV gatavību iesaistīties.

Abas puses arī pārrunāja ASV prezidenta Džo Baidena iniciēto Demokrātijas samitu, kas tiešsaistē norisināsies jau nākamnedēļ.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais