T, 10.08.2022.

Otrdien septiņiem Irākas pilsoņiem humānu apsvērumu dēļ nav liegta robežas šķērsošana

TVNET/LETA
Otrdien septiņiem Irākas pilsoņiem humānu apsvērumu dēļ nav liegta robežas šķērsošana
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Lai kavētu nelegālo migratnu plūsmu, uz Latvijas-Baltkrievijas robežas uzstādīts Slovēnijas Aizsardzības ministrijas dāvinātais pagaidu žogs.
Lai kavētu nelegālo migratnu plūsmu, uz Latvijas-Baltkrievijas robežas uzstādīts Slovēnijas Aizsardzības ministrijas dāvinātais pagaidu žogs. Foto: Evija Trifanova/LETA

Valsts robežsardze otrdien, 30.novembrī humānu apsvērumu dēļ nav liegusi Latvijas-Baltkrievijas robežu šķērsot septiņiem Irākas pilsoņiem, informēja Valsts robežsardzē.

Šie cilvēki aizturēti par nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu. Starp aizturētajiem ir trīs sievietes, viens vīrietis un trīs bērni.

Tāpat pēdējā novembra dienā Valsts robežsardze novērsusi 22 cilvēku mēģinājumu nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu.

Kopš 10.augusta, kad pierobežā tika izsludināta ārkārtējā situācija, no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas kopumā ir atturēts 2653 cilvēks.

Kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas humānu apsvērumu dēļ valsts robežas šķērsošana nav liegta 81 cilvēkam, savukārt kopumā šogad aizturēti 433 valsts robežu nelikumīgi šķērsojuši trešo valstu pilsoņi.

Ņemot vērā pastiprinātu nelegālās imigrācijas spiedienu, Latvijas valdība Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpilī izsludinājusi ārkārtējo situāciju. Vasarā valdība to izsludināja no 11.augusta līdz 10.novembrim, bet vēlāk tā pagarināta līdz 10.februārim.

Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko režīma izvērstā hibrīduzbrukuma ietvaros aizvadīto mēnešu gaitā notikuši centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā no Baltkrievijas iesūtīt tūkstošiem nelegālo imigrantu, kuru lielākā daļa kā tūristi ieradušies Baltkrievijā no Irākas.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu