Dūrītis skaidroja, ka līdz šim netika panākta vienošanās par to, kāds būs gala regulējums, jo jautājums ir par dažām iedzīvotāju grupām, kuras nav no iemaksām atbrīvotajās grupās un kuras izkristu no plašāka atbalsta groza un nevarētu saņemt pakalpojumus.
Tā kā valdība nevēlējās nākamgad veikt izmaiņas nodokļos, tad izmaiņas būtu veicamas, kad tiktu pārskatīta nodokļu sistēma, izrietēja no VM parlamentārā sekretāra teiktā.
Komisijas priekšsēdētājs Andris Skride (AP) norādīja, ka no VM puses ir apsolīts, ka nākamgad turpināsies darbs pie jaunā regulējuma izveidošanas.
Likumā ir minētas vairākas iedzīvotāju grupas, kurām arī pēc regulējuma stāšanās spēkā būtu tiesības saņemt veselības aprūpes pakalpojumus, pašiem neveicot valsts veselības apdrošināšanas maksājumu. Tajā skaitā tie bērni vecumā līdz 18 gadiem, bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni līdz 24 gadu vecumam, personas, kuras mācās likumā uzskaitītajās izglītības iestādēs, kuras saņem pakalpojumus ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās, kurām ir noteikta invaliditāte, personas, kuras saņem bērna kopšanas pabalstu vai vecāku pabalstu, un vairākas citas likumā minētās cilvēku grupas.
Kā ziņots, attiecībā uz minimālo medicīnas aprūpi likums jau sākotnēji noteica, ka tā pienākas neatkarīgi no veiktajām iemaksām.