Esošo komerclidojumu cenas svārstās no 400-1000 eiro.
Kā jau studentiem, mums nav lielu finanšu līdzekļu, lai atļautos tik dārgus lidojumus. Ļoti ceram, ka Latvija varbūt saviem pilsoņiem izveidos repatriācijas reisu."
Jaunietis stāsta, ka vislabāk palīdzējuši Šveices un Japānas vēstniecību pārstāvji, kuri informāciju pasnieguši saprotami. Tā devusi kaut nelielu skaidrību, kā labāk rīkoties šajā situācijā.
Ārlietu ministrija: Konsulārais dienests ir saziņā visām personām Marokā
TVNET arī vērsās pie ĀM pārstāvjiem, lūdzot komentēt šo situāciju.
Kā TVNET pastāstīja ĀM pārstāvji, Konsulārā reģistra dati liecina, ka Marokā bija reģistrēts viens Latvijas valstspiederīgais, bet faktiski dienesta pārstāvji apzinājuši 17 valstspiederīgos, kuri vēlas atgriezties Latvijā.
Latvijai nav diplomātiskās/konsulārās pārstāvniecības Marokā. "Ņemot vērā, ka Latvijai nav diplomātiskās/konsulārās pārstāvniecības Marokā, ĀM Konsulārais dienests sadarbojas ar Eiropas ārējās darbības dienestu un Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm jautājumā par iespējamo izkļūšanu no Marokas," tā ĀM pārstāvji.
Konsulārais dienests ir saziņā visām personām, un informācija tika nekavējoties nosūtīta par tām atsevišķajām aviokompānijām ("AirFrance", "TUI", "Pegasus", "Royal Air Maroc"), kurām atļauts rīkot komercreisus izceļošanai no Marokas."
Arī ĀM apstiprina, ka Latvijas valstspiederīgie informēti par Rumānijas īpašo komercreisu. "Šī informācija tika nodota visām personām, aicinot mūs informēt par savu izvēli. Visas 70 citu ES dalībvalstu pilsoņiem (neskaitot rumāņus), paredzētās vietas Rumānijas reisā tika aizpildītas dažu stundu laikā, taču uz augstākminēto aviokompāniju reisiem biļetes joprojām ir nopērkamas. Ar "Air France" jau divas personas ir izceļojušas uz Eiropu, 11 personas izceļos 2. decembrī un 3. decembrī.