Baidens gatavo jaunus pasākumus Ukrainas aizsargāšanai no Krievijas agresijas

ASV prezidents Džo Baidens FOTO: AP Photo/Susan Walsh

ASV prezidents Džo Baidens piektdien paziņojis, ka gatavo jaunus pasākumus, lai apturētu jebkādus Krievijas plānus iebrukt Ukrainā.

"Es apkopoju, manuprāt, visaptverošāko un jēgpilnāko iniciatīvu paketi, lai [Krievijas prezidentam Vladimira] Putina kungam būtu ļoti, ļoti sarežģīti turpināt un izdarīt to, par ko cilvēki bažījas, ka viņš varētu izdarīt," Baidens piektdien teica žurnālistiem.

Iepriekš gan ASV, gan Ukraina ziņoja, ka Krievija ir pastiprinājusi savu militāro klātbūtni Ukrainas robežas tuvumā.

Saspīlējums pēdējo nedēļu laikā ir pieaudzis, un ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens brīdinājis Krieviju neveikt militāru iebrukumu Ukrainā.

Ukraina paziņojusi, ka pie Ukrainas robežām, okupētajā Krimas pussalā un Austrumukrainas teritorijās, kuras kontrolē Maskavas uzturētās kaujinieku bandas, šobrīd sakoncentrēti aptuveni 115 000 Krievijas karavīru.

Kremlis ir noliedzis aizdomas par uzbrukuma gatavošanu un apsūdzējis ASV par saspīlējuma vairošanu.

Kā jau vēstīts, Kremlis piektdien paziņoja, ka nākamnedēļ gaidāms Putina un Baidena videosamits.

Kremļa padomnieks Jurijs Ušakovs žurnālistiem sacīja, ka ir panākta vienošanās par videosamita norises laiku, tomēr publiski tas netiks atklāts, kamēr nebūs vienošanās par virtuālās tikšanās detaļām.

Viņš pavēstīja, ka Putins plāno Baidenam izskaidrot ierosinājumu par drošības garantijām, kas apturētu NATO paplašināšanos uz austrumiem un izbeigtu, Maskavas vērtējumā, draudīgo bruņojuma izvietošanu Krievijas kaimiņvalstīs, tostarp Ukrainā.

Saspīlējums abu lielvalstu starpā saglabājas liels, lai gan pušu kontakti ir pastiprinājušies kopš jūnijā Ženēvā Putins un Baidens pirmo reizi piedalījās divpusējās sarunās.

Krievijas un ASV starpā nesaskaņas valda arī jautājumos par kiberuzbrukumiem un vēstniecību personālu pēc vairākiem savstarpējiem diplomātu izraidīšanas viļņiem.

Uz augšu
Back