Pk, 7.10.2022.

Video ⟩ Policijā sākta pārbaude par Covid-19 ierobežojumu ievērošanu grāmatas par Rītiņu atklāšanas pasākumā

LETA
Policijā sākta pārbaude par Covid-19 ierobežojumu ievērošanu grāmatas par Rītiņu atklāšanas pasākumā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 22
Foto: Ekrānuzņēmums no video

Valsts policija sākusi informācijas pārbaudi par to, vai grāmatas par šefpavāru Mārtiņu Rītiņu atklāšanas pasākumā ievēroti Covid-19 ierobežojumi, aģentūrai LETA apliecināja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Informācijas pārbaude notiek saskaņā ar administratīvās atbildības likumu, norādīja policijā.

Latvijas televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma" piektdien vēstīja, ka portālā "jauns.lv" ievietotajā foto galerijā redzams, ka grāmatas atklāšanas pasākumu apmeklēja vairāki desmiti cilvēku, tajā skaitā populāri aktieri, bijušās vai esošās valsts amatpersonas.

Visi klātesošie bijuši vakcinēti vai Covid-19 pārslimojuši, taču ārkārtējās situācijas rīkojums nosaka, ka publiskajos pasākumos jāvalkā maskas, kas, spriežot pēc attēliem, netika darīts.

Iespējamus pārkāpumus atzina vairāki viesi, tostarp Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Andris Teikmanis.

"Rīkotāji varbūt bija domājuši, ka "zaļajā režīmā" visi pulcējas bez kaut kādiem papildu ierobežojumiem, bet, jā, varētu būt, ka tur ir arī pārkāpumi, ja visiem, arī vakcinētajiem, bija nepieciešamas maskas," sacīja amatpersona.

Savukārt Rītiņš pats uzskata, ka pārkāpumu nav. Viņš stāstīja, ka grāmatas atklāšana bijis privāts, nevis publisks pasākums. Uz norādi, ka tādā gadījumā noteikumi pieļauj ne vairāk kā desmit cilvēku pulcēšanos, Rītiņš atbildēja, ka restorāna apmeklētāju skaits drīkst būt 34.

Vaicāts, vai tātad tie bija restorāna apmeklētāji, Rītiņš norādīja: "Vienā ziņā, jā. Tas bija privāts pasākums, tie bija restorāna apmeklētāji. Mēs ēdienu viņiem devām un dzēra vīnu. Es visiem stāstīju, lai tur savu distanci. Es visiem stāstīju."

Rītiņš arī uzskata, ka telpas bijušas pietiekami plašas, lai 34 cilvēkiem tajās būtu droši.

Kā iepriekš vēstīja portāls "jauns.lv", trešdien, 1. decembrī, tika prezentēta filoloģijas zinātņu doktores Lindas Apses grāmata par Rītiņu "De Profundis". Kā liecina grāmatnīcu publiskotā informācija, grāmatas izdevējs ir "Vincents restorānu serviss".

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu