Hašogi slepkavība: Francijā aizturēts aizdomās turamais

Džamals Hašogi FOTO: AFP / Scanpix

Parīzes Šarla de Golla lidostā aizturēts vīrietis, kurš tiek turēts aizdomās par Saūda Arābijas žurnālista Džamala Hašogi noslepkavošanu, atsaucoties uz Francijas medijiem, otrdien ziņo britu raidsabiedrība BBC.

Viņš ir viens no 26 aizdomās turētajiem, kuri izsludināti meklēšanā, vēsta BBC.

Aizturētais vīrietis ir 33 gadus vecs, viņš iepriekš strādājis par karaliskās ģimenes apsargu Saūda Arābijā.

Jau ziņots, ka ASV dzīvojušais laikraksta "The Washington Post" līdzstrādnieks Džamals Hašogi, kurš kritizēja Saūda Arābijas režīmu, 2018. gada 2. oktobrī tika nogalināts Saūda Arābijas konsulātā Stambulā, kur viņš bija ieradies, lai saņemtu laulībām ar Turcijas pilsoni Hatidži Džengizu nepieciešamos dokumentus. Viņš tur tika spīdzināts un noslepkavots, nogriežot pirkstus un galvu. Turcijas amatpersonas uzskata, ka Hašogi konsulātā tika nogalināts un viņa līķis pēc tam sadalīts gabalos ar kaulu zāģi.

Saūda Arābija sākotnēji noliedza, ka tai būtu jebkas zināms par to, kas noticis ar Hašogi, bet vēlāk apgalvoja, ka 59 gadus vecais žurnālists konsulātā Stambulā zaudējis dzīvību dūru cīņā, līdz visbeidzot atzina, ka žurnālists nogalināts ar iepriekšēju nodomu pastrādātā slepkavībā.

Saūda Arābijas prokuratūra noliegusi, ka ar Hašogi slepkavību būtu saistīts kroņprincis Mohammeds bin Salmans.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka 15 Saūda Arābijas aģenti devās uz Turciju, lai konsulātā tiktos ar Hašogi. Viņu vidū bija tiesu medicīnas eksperts, izlūkdienesta un drošības dienesta eksperti un cilvēki, kas strādāja kroņprinča birojā.

Uz augšu
Back