Avots: Vācija slēgs "Nord Stream 2", ja Krievija iebruks Ukrainā

TVNET/LETA/DW
Avots: Vācija slēgs "Nord Stream 2", ja Krievija iebruks Ukrainā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 79
Foto: Reuters/ScanPix

Vācijas un ASV valdības vienojušās, ka Krievijas militārās agresijas gadījumā pret Ukrainu Vācija slēgs gāzesvadu "Nord Stream 2", aģentūrai "Reuters" apstiprinājis informācijas avots ASV Kongresā.

Tiesa gan, nav skaidrs, vai valdības ir vienojušās par pašas militārās agresijas definīciju.

ASV prezidenta Džo Baidena administrācija apliecinājusi, ka Vācija apņēmusies saistības attiecībā uz "Nord Stream 2", gadījumā ja Krievija veiks "agresīvas darbības" Ukrainā.

Viens no trim Vācijas jaunajā valdībā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem - zaļie - ir negatīvi noskaņots pret "Nord Stream 2" projektu, kamēr pārējās Vācijas partijas uz to raugās drīzāk atbalstoši. Līdz ar zaļo politiķu Annalēnas Bērbokas stāšanos ārlietu ministres amatā un Roberta Hābeka nonākšanu ekonomikas, enerģētikas un klimata "superministrijas" vadītāja amatā pieaug iespēja, ka Vācijas politika "Nord Stream 2" sakarā varētu mainīt līdzšinējo kursu.

ASV apliecinājušas sabiedrotajiem, ka jebkurā gadījumā noteiks sankcijas gāzesvadam, ja Krievija iebruks Ukrainā, "Reuters" citē kāda Eiropas diplomāta teikto.

Šajā gadījumā, kā skaidrojis avots, neviens negribēs iesaistīties darījumos ar "Nord Stream 2", baidoties, ka var tikt pakļauts sankcijām.

Vašingtona brīdinājusi par jauniem ierobežojumiem attiecībā uz "Nord Stream 2", ja Krievija uzbruks Ukrainai.

"Tas ir Rietumu spiediena veids," skaidroja Baltā nama nacionālās drošības padomnieks Džeiks Salivans. "Tāpēc, ja [Krievijas prezidents] Vladimirs Putins grib, lai Krievijas gāze plūstu pa šo gāzesvadu, viņš, iespējams, neriskēs un neveiks iebrukumu Ukrainā."

Baidens un Putins otrdien tikās videosamitā, kas ilga nedaudz vairāk par divām stundām.

Kā paziņojis Baltais nams, Baidens sarunā izteicis ASV un Eiropas sabiedroto dziļās bažas par Krievijas spēku koncentrāciju ap Ukrainu un brīdinājis, ka ASV un sabiedrotie atbildēs ar stingriem ekonomiskajiem un cita veida pasākumiem militārās eskalācijas gadījumā.

Baidens atkārtoti apliecinājis atbalstu Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai integritātei un aicinājis deeskalēt situāciju un atgriezties pie diplomātijas.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu