C, 21.09.2023.

Norvēģijā ievieš stingrākus Covid-19 ierobežojumus

Papildināts
TVNET/LETA/AFP
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 11
Foto: Shutterstock

Norvēģija inficēšanās gadījumu skaita pieauguma dēļ pastiprinās ar Covid-19 saistītos ierobežojumus, tostarp ierobežos cilvēku skaitu privātās ballītēs, otrdien paziņoja valdība.

No ceturtdienas uz četrām nedēļām varas iestādes ierobežos viesu skaitu mājsaimniecībā līdz 10 cilvēkiem, neskaitot tur dzīvojošos cilvēkus.

Jaunā Covid-19 omikrona paveida uzliesmojums starp desmitiem ballītes apmeklētāju, kas visi bija vakcinēti, ir pamudinājis valdību ieviest jaunus ierobežojumus, lai tiktu galā ar Covid-19 galvaspilsētā Oslo un tās apkārtnē.

Portāls "The Local" norāda, ka ierobežojumi pastiprināti Oslo un tās apkaimē, kā arī daļā Norvēģijas rietumu, tai skaitā Bergenā. Vienlaikus nacionālā līmenī izdoti ieteikumi par sejas masku valkāšanu un attālinātu darbu, ja tas iespējams.

"Situācija tagad ir tik nopietna, ka mums jāveic jauni pasākumi, lai saglabātu kontroli pār pandēmiju," preses konferencē sacīja premjerministrs Jūnass Gars Stēre.

Ziemassvētku periodā viesu skaits mājsaimniecībā var tikt palielināts līdz 20, ja tiek ievērota vismaz trīs metru distance starp viesiem.

Būs arī jāvalkā sejas maskas, ja nav iespējams saglabāt viena metra distanci, bet restorānos un bāros būs obligāta apkalpošana tikai pie galdiņa. Sabiedriskajās vietās, kur tiek pasniegts alkohols, saīsināts darba laiks.

Distancēšanās pagaidām netiek attiecināta uz skolām un bērnudārziem, taču valdība norāda, ka tas vēl varētu mainīties, ja situācija pasliktināsies.

Ierobežojumu skartie uzņēmumi varēs saņemt kompensācijas, paziņojusi Finanšu ministrija.

Jaunie noteikumi tiks izvērtēti 23.decembrī, divas nedēļas pēc stāšanās spēkā.

"Veselības dienestu pārslodzes risks un lipīgākā omikrona paveida izplatīšanās tagad prasa jaunus stingrus pasākumus mūsu valstī," sacīja premjers.

Norvēģijā līdz šim ir reģistrēti 29 omikrona paveida gadījumi.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 11

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais