"Moduls Engineering" varētu piegādāt CO2 gaisa kvalitātes mērītājus (2)

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: SIPA/Scanpix

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pēc Iepirkuma uzraudzības biroja (IUB) aizlieguma kā jauno pretendentu gaisa kvalitātes mērītāju piegādei izvirzījusi uzņēmumu SIA "Moduls Engineering", TVNET informēja IZM.

Pašlaik šim uzņēmumam ir piešķirtas līguma slēgšanas tiesības. Sākotnēji par uzvarētājiem ministrija bija atzinusi trīs uzņēmumus: SIA "GP Systems", SIA "Moduls Engeineering" un AS "SAF Tehnika".

Kā liecina "firmas.lv" informācija, "Moduls Engineering" pieder AS "MN Holding" un kā uzņēmuma patiesā labuma guvēja norādīta Jekaterina Ņikuļina. Kā vēstījusi Latvijas Televīzija, "Moduls Engineering" pastarpināti pieder uzņēmuma bijušā līdzīpašnieka Māra Martinsona sena paziņas - Krievijas hokejista Iļjas Ņikuļina - ģimenei.

Pērn uzņēmuma apgrozījums bija 13,3 miljoni eiro, bet peļņa - 0,54 miljoni eiro.

Jau ziņots, ka IZM izsludinātais CO2 gaisa kvalitātes mērītāju iegādes iepirkums noslēdzās 20.septembrī, un tajā saņēma astoņus piedāvājumus.

Novembrī IUB saņēma trīs sūdzības no uzņēmumiem SIA "VEFabrika", UAB "BIPA" un AS "SAF Tehnika"

par IZM rīkoto gaisa kvalitātes mērītāju iegādes iepirkumu.

Ministrijai nācās atkārtoti vērtēt iepirkumā iesniegto gaisa kvalitātes mērītāju piedāvājumu, jo IUB, izskatot uzņēmumu AS "SAF Tehnika"un SIA "VEFabrika" sūdzības, atzina tās par daļēji pamatotām un pieņēma lēmumu slēgt vispārīgās vienošanās ar konkursā iepriekš noteiktajiem uzvarētājiem. Tāpat birojs konstatēja pārkāpumu uzņēmuma SIA "GP Systems" pieredzes atbilstības izvērtēšanā, kā arī uzņēmuma AS "SAF Tehnika" piedāvājuma cenas izvērtēšanā atbilstoši Publisko iepirkumu likumam, kas paredz pārāk dārga piedāvājuma noraidīšanu, liecina paziņojumi IUB.

Kā informēja IZM, ministrija atbilstoši konstatētajiem pārkāpumiem, veikusi atkārtotu iepirkumā iesniegto piedāvājumu vērtēšanu un 2.decembrī pieņēma jauns lēmums par iepirkuma rezultātiem.

Ministrija norādīja, ka pašlaik saskaņā ar Publisko iepirkumu likuma nosacījumiem, līdz 15.decembrim ir nogaidīšanas termiņš, pēc kura ministrija ir paredzējusi noslēgt vispārīgo vienošanos ar iepirkuma uzvarētāju.

Paredzēts, ka pēc vispārīgās vienošanās noslēgšanas pašvaldības un valsts profesionālās izglītības un vispārējās izglītības iestādes varēs uzsākt gaisa kvalitātes mērītāju pasūtīšanu un attiecīgu piegādes līgumu parakstīšanu. Attiecīgi gaisa kvalitātes mērītāju piegāde un uzstādīšana piegādātājam ir jāveic 40 darba dienu laikā no piegādes līguma parakstīšanas dienas.

IZM atzīmēja, ja nogaidīšanas termiņa laikā netiks saņemtas jaunas sūdzības, tad gaisa kvalitātes mērītāju piegādāšanu un uzstādīšanu izglītības iestādēs plānots sākt šī gada beigās un nākamā gada sākumā.

Konkursa paziņojumā teikts, ka, ņemot vērā Latvijā esošo situāciju, kas saistīta ar Covid-19 izplatību, izglītības process pamatā tiek īstenots attālināti. Viens no iemesliem, kas kavē izglītojamo iespējas atgriezties klātienes mācībās, ir nepietiekama gaisa kvalitāte, ventilēšanas un piespiedu gaisa apmaiņas sistēmu neesamība, jo, piemēram, atbilstoši IZM 2020./2021.gadu mijā veiktās aptaujas rezultātiem 219 vispārējās izglītības iestādēs darbojas tikai dabiskā vai pasīvā ventilācija.

Lai risinātu iepriekš minēto un mazinātu Covid-19 seku ietekmi uz izglītojamo iespējām pilnvērtīgi iegūt izglītību un radītu priekšnoteikumus klātienes mācību procesa vispārējā un profesionālajā izglītībā atsākšanai ar 2021./2022.mācību gada rudeni, IZM ir nepieciešams iegādāties CO2 gaisa kvalitātes mērītājus valsts un pašvaldību vispārējās un profesionālās izglītības iestādēm.

Ministrijas ieskatā, izglītības iestāžu dibinātājiem būtu jālemj par nepieciešamību iegādāties un uzstādīt šādus CO2 gaisa kvalitātes mērītājus arī pirmsskolas un profesionālās ievirzes izglītības iestādēs.

Tāpat ziņots, ka 14.jūlijā Ministru kabinets atbalstīja IZM ieceri par 3,722 miljoniem eiro iegādāties pietiekami daudz CO2 gaisa kvalitātes mērītājus, lai visās vispārējās izglītības skolu klasēs nodrošinātu pa vienai mērierīcei drošai klātienes mācību rīkošanai 2021./2022.mācību gadā.

Nodrošinot vienu CO2 gaisa kvalitātes mērierīci uz klasi, izmaksas uz 1.-6.klašu grupu būs 1,508 miljoni eiro un 7.-12.klašu grupai - 1,09 miljoni eiro. Profesionālās izglītības iestādēs CO2 gaisa kvalitātes mērītāji izmaksās 495 360 eiro, bet 3% plānotā rezerve izmaksās 92 815 eiro. Sākotnēji mērierīces piegādās jaunākajām klasēm, savukārt līdz februārim - 7.-12.klašu grupām.

Komentāri (2)CopyLinkedIn Draugiem X
Svarīgākais
Uz augšu