FIA sacensību tiesneši noraida abus "Mercedes" protestus; Verstapens saglabā titulu

Verstapens un Hamiltons. FOTO: Reuters / Scanpix

Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) sacensību tiesneši svētdien noraidīja "Mercedes" komandas divus protestus, tādējādi "Red Bull" nīderlandiešu pilots Makss Verstapens saglabāja Pirmās formulas (F-1) pasaules čempiona titulu.

Jau ziņots, ka Verstapens svētdien Abū Dabī "Grand Prix" pēdējā aplī izrāva savu karjerā pirmo F-1 čempiontitulu.

Pirms sezonas pēdējā, 22. posma viņam un "Mercedes" britu pilotam Lūisam Hamiltonam bija vienāds punktu skaits. Hamiltons startā apsteidza sāncensi un noturējās priekšā viņam līdz pat pēdējam aplim, kurā Verstapens viņam pasteidzās garām. Verstapens no Hamiltona pirms tam atpalika vairāk nekā desmit sekundes, taču pēdējos apļos trasē izbraukusī drošības mašīna deva Nīderlandes pilotam iespēju pietuvoties.

Pēc sacensībām "Mercedes" apstrīdēja sacensību rezultātus, iesniedzot divus protestus. "Mercedes" komanda uzskatīja, ka Verstapens apdzinis Hamiltonu laikā, kad pēdējos apļos trasē bija drošības mašīna. Verstapens gan brīžiem bija līdzās Hamiltonam, tomēr drošības mašīnai dodoties malā, viņš bija aiz sāncenša.

Tāpat "Mercedes" komandas ieskatā pieciem atpalicējiem, kas drošības mašīnas laikā atradās starp abiem pilotiem, nebija ļauts doties garām drošības mašīnai un ieņemt vietas brauciena beigās.

Tomēr FIA tiesneši abus protestus noraidīja, tādējādi nemainot sacensību rezultātus, kas nozīmē, ka Verstapens saglabā savu titulu.

24 gadus vecais Verstapens ir pirmais Nīderlandes pilots, kurš kļuvis par F-1 čempionu. Viņš ir ceturtais visu laiku jaunākais titula ieguvējs. Tāpat viņš ir pirmais "Red Bull" kopš 2013.gada, kuram izdevies kļūt par čempionu.

Hamiltonam svētdien neizdevās kļūt par vēsturē visu laiku titulētāko pilotu. Viņam un vācietim Mihaelam Šūmaheram joprojām ir pa septiņiem tituliem. Hamiltons par čempionu kļuvis septiņās no astoņām pēdējām sezonām, 2016.gadā sīvā cīņā piekāpjoties savam komandas biedram Niko Rosbergam no Vācijas.

Uz augšu
Back