Sievietes intīmā veselība: Kam jāpievērš uzmanība 20, 30, 40, 50 un 60+ gados?

Raksta turpinājums
FOTO: shuterstock.com

Sievietes intīmā veselība ir jautājums, kam jāpievērš uzmanība ikvienai sievietei jebkurā vecuma posmā. Mainoties sievietei, mainās arī intīmās veselības aktualitātes, taču pats svarīgākais ir sekot līdzi savai veselībai, piefiksēt izmaiņas, regulāri apmeklēt ārstu un pārrunāt pat pašus delikātākos jautājumus. Kas notiek ar sievietes ķermeni 20, 30, 40, 50 un 60+ gados un kuri jautājumi visbiežāk ir īpaši aktuāli?

Sievietes intīmā veselība ir komplekss jēdziens, tāpēc ir būtiski regulāri doties pie speciālista, lai pārliecinātos, vai viss ir kārtībā, un veiktu nepieciešamos izmeklējumus, kas ļauj sekot līdzi veselības izmaiņām un nepieciešamības gadījumā tās fiksēt un novērst. Tādēļ ir svarīgi negaidīt uzaicinājumu uz valsts apmaksātajiem izmeklējumiem, bet vismaz reizi gadā doties pie ginekologa.

“Katrai sievietei neatkarīgi no vecuma jāseko līdzi maksts mikrofloras un pašsajūtas izmaiņām. Ja ir novērojami pastiprināti, nepatīkami maksts izdalījumi, nieze un apsārtums, sāpīga urinēšana vai citi simptomi, noteikti jāvēršas pie speciālista. Infekcijas mēdz kombinēties. Jūs varat iedomāties, ka jums ir cistīts, un lietot attiecīgos medikamentus, nekonsultējoties ar ginekologu, taču tādā veidā var nepamanīt un palaist garām kādas citas infekcijas vai slimības iespējamību,” brīdina ginekoloģe Vija Plūme.

Raksta turpinājums
Uz augšu
Back