Pirmdien par dažādiem pārkāpumiem aizturēti 16 Gobzema rīkotā piketa dalībnieki

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Līdz šim par dažādiem pārkāpumiem aizturēti 16 politiķa Alda Gobzema (LuK) pirmdien Rīgā pēcpusdienā rīkotās protesta akcijas dalībnieki, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" pastāstīja Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Amatpersona skaidroja, ka sākotnēji tika lēsts, ka uz nesankcionēto pasākumu varētu ierasties vairāk cilvēku, taču tā nenotika un vienā brīdī, vienā vietā esošo personu skaits nepārsniedza 1000. "Tai pat laikā tas ir gana prāvs skaits, notika pulcēšanās, epidemioloģiskie riski bija, bija dažāda veida pārkāpumi, ko sekmēja dažādu personu grupu atrašanās alkohola reibumā," stāstīja Ruks.

Kopumā patlaban ir ziņas par 16 aizturētām personām. Ir vismaz seši ar sīko huligānismu saistīti gadījumi, tāpat sākti arī četri kriminālprocesi par uzbrukumu policijas darbiniekiem - divos gadījumos Valsts policijas, bet divos - pašvaldības policijas darbiniekiem.

Citi pārkāpumi bija saistīti ar Covid-19 ierobežojumu pārkāpšanu, tiek vērtēta arī organizatoru atbildība. Vēl anulētas tehniskās apskates astoņiem transportlīdzekļiem, turklāt trijiem atņemtas arī valsts reģistrācijas numurzīmes, norādīja Ruks, piebilstot, ka arī jaunieši bija uzrīkojuši ballīti netālu no pils esošajā degvielas stacijā.

Kā ziņots, Gobzems pirmdien bija noorganizējis protesta pasākumu, kuru galvaspilsēta gan nebija saskaņojusi.

Uz augšu
Back