Norvēģija atkal pastiprina ierobežojumus: bāros nepasniegs alkoholu

Oslo FOTO: AFP/SCANPIX

Norvēģija pirmdien paziņoja par jaunu Covid-19 ierobežojumu noteikšanu nepilnu nedēļu pēc ierobežojumu pastiprināšanas, ņemot vērā omikrona paveida izplatīšanos un augošu infekcijas gadījumu skaitu un hospitalizāciju.

Jaunie ierobežojumi stāsies spēkā naktī uz trešdienu un ilgs četras nedēļas.

Saskaņā ar jaunajiem ierobežojumiem bāros un restorānos vairs nevarēs pasniegt alkoholiskos dzērienus, iespēju robežās jāstrādā attālināti, sejas masku obligāta nēsāšana tiks paplašināta, bet pieeja publiskajiem peldbaseiniem un vingrošanas zālēm tiks ierobežota.

Ir arī ieteikts atcelt lielus sporta pasākumus.

Tie noteikti pēc Norvēģijas veselības pārvaldes brīdinājuma, ka jaunu Covid-19 gadījumu skaits var sasniegt no 90 000 līdz 300 000 dienā, bet no jauna hospitalizēto pacientu skaits var pieaugt līdz 200 dienā, ja netiks īstenoti jauni pasākumi.

Norvēģijā pirmdien tika konstatēti 958 jauni omikrona paveida infekcijas gadījumi, tai skaitā 472 - galvaspilsētā Oslo.

Premjerministrs Jūnass Gars Stēre brīdināja par nopietnu situāciju, kurā delta paveids un jaunais, ļoti lipīgais omikrona paveids var radīt "veselības sistēmas pilnīgu piesātinājumu".

Laika intervāls starp otro un trešo Covid-19 vakcīnas devu veselības darbiniekiem un cilvēkiem vecumā virs 45 gadiem tiks samazināts līdz četrarpus mēnešiem, un līdz janvāra vidum tiks sākta balstvakcīnas devu piedāvāšana.

Norvēģijā, kur ir 5,4 miljoni iedzīvotāju, kopš pandēmijas sākuma ir reģistrēti 317 870 Covid-19 gadījumi un 1136 nāves gadījumi.

Uz augšu
Back