Organizācija: Uz Latvijas austrumu robežas varētu būt cilvēku grupas, kurām nepieciešama palīdzība

FOTO: AFP/SCANPIX

Pašlaik ir saņemtas ziņas, ka uz Latvijas-Baltkrievijas robežas ir patvēruma meklētāju grupas vai atsevišķi cilvēki, kuriem, iespējams, nepieciešama palīdzība, sacīja brīvprātīgās palīdzības kustības "Gribu palīdzēt bēgļiem" pārstāvis Egils Grasmanis.

Grasmanim nav zināms, cik konkrētu cilvēku pašlaik ir pie Latvijas austrumu robežas, bet tikušas saņemtas ziņas no Polijas brīvprātīgo organizācijām, ka arī pie Latvijas-Baltkrievijas robežas brīžiem veidojas cilvēku grupas, kurām, iespējams, ir nepieciešama palīdzība.

Pēc Grasmaņa vārdiem, diemžēl ar bēgļiem bieži vien nav iespējams nodibināt kontaktu, līdz ar ko viņu tālākais liktenis nav zināms.

Jau ziņots, ka aptuveni nedēļu ir vērojami pastiprināti mēģinājumi nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas valsts robežu.

Kopš 10.augusta, kad pierobežā tika izsludināta ārkārtējā situācija, kopumā no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti ap 3400 cilvēki.

Kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas humānu apsvērumu dēļ nav liegta valsts robežas šķērsošana 93 cilvēkiem,

savukārt kopumā šogad aizturēti 445 valsts robežu nelikumīgi šķērsojuši trešo valstu pilsoņi.

Ņemot vērā pastiprinātu nelegālās imigrācijas spiedienu, Latvijas valdība Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpilī izsludinājusi ārkārtējo situāciju. Vasarā valdība to izsludināja no 11.augusta līdz 10.novembrim, bet vēlāk tā pagarināta līdz 10.februārim.

Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko režīma izvērstā hibrīduzbrukuma ietvaros kopš šā gada pavasara notikuši centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā no Baltkrievijas iesūtīt tūkstošiem nelegālo imigrantu, kuru lielākā daļa kā tūristi ieradušies Baltkrievijā no Irākas.

Uz augšu
Back