Itālija aizliedz zvēraudzēšanu
Uzvara!

FOTO: Publicitātes foto

24. decembrī Itālijas Senāts apstiprināja Budžeta komitejas izstrādāto priekšlikumu, kas nosaka zvēraudzēšanas aizliegumu Itālijā no 2022. gada vidus. Pieņemtie likuma grozījumi nosaka tūlītēju aizliegumu kažokzvēru pavairošanai un visu atlikušo zvēraudzētavu slēgšanu līdz 2022. gada 30. jūnijam

2020. gadā Itālijā darbojās 5 zvēraudzētavas, kas kopumā saražoja 60 000 ūdeļādu gadā. 2021. gadā Itālijā bija noteikts kažokzvēru pavairošanas aizliegums, lai mazinātu riskus sabiedrības veselībai saistībā ar bīstamā Covid-19 vīrusa izplatību ūdeļu fermās.

Latvijas dzīvnieku aizstāvības biedrības “Dzīvnieku brīvība” vadītāja Katrīna Krīgere: “Šis Itālijas lēmums ir vēl viens solis tuvāk civilizētai, mūsdienīgai Eiropai. Zvēraudzēšana ir cietsirdīga industrija, kas bezjēdzīgi moka savvaļas sugu dzīvniekus un apdraud sabiedrības veselību, radot bīstamus Covid-19 vīrusa mutāciju perēkļus. Arī Latvijā sabiedrības vairākums vēlas drīzu zvēraudzēšanas aizliegumu.”

Eiropā dzīvnieku audzēšana kažokādām ir aizliegta jau 18 valstīs, un vairākās valstīs uzsāktas parlamentāras diskusijas par aizlieguma pieņemšanu, tostarp Lietuvā un Latvijā. Šogad zvēraudzēšanas aizliegumus pieņēma arī Francija un Igaunija.

Latvijā šī gada septembrī Saeimā tika iesniegts zvēraudzēšanas aizlieguma likumprojekts, ko parakstījuši deputāti no dažādām frakcijām. Likumprojekts šobrīd gaida izskatīšanu Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā.

Uz augšu
Back