O, 16.08.2022.

Pētīs Covid-19 pandēmijas ietekmi uz bērnu veselību un attīstību

TVNET/LETA
Pētīs Covid-19 pandēmijas ietekmi uz bērnu veselību un attīstību
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: SIPA/Scanpix

Latvijas Universitāte (LU) un biedrība "Glābiet bērnus" pētīs Covid-19 pandēmijas ietekmi uz bērnu veselību un attīstību, informēja LU Medicīnas fakultātes asociētā profesore un biedrības "Glābiet bērnus" valdes priekšsēdētāja Inguna Ebela.

Plānots, ka abas iestādes pētīs, prognozēs un modelēs Covid-19 pandēmijas sekas uz bērnu veselību un attīstību.

Vienlaikus starpiestāžu sadarbība paredz informēt sabiedrību par Covid-19 potenciāli smago fiskālo ietekmi uz vairāku paaudžu bērniem, viņu veselības stāvokli, izglītības kvalitāti, konkurētspēju starptautiskajā darba tirgū un socializāciju. Tāpat paredzēts, ka sabiedrība tiks informēta par Covid-19 izcelsmi, vakcinācijas drošību un retajām kontrindikācijām, vecāku un sabiedrības atbildību infekcijas apdraudējuma novēršanā bērniem sabiedrības visaptverošas vakcinācijas ceļā.

Ebela uzskata, ka Latvijā šāds sadarbības posms iztrūkst jau 30 gadus, un tā sekas ir sliktākie bērnu veselības, izglītības un labklājības rādītāji Baltijas reģionā un vairākumā Eiropas Savienības valstu.

"Pašreizējos pandēmijas apstākļos beidzot jo īpaši nepieciešams iedibināt starpdisciplināru pieeju bērnu attīstības, izglītības, veselības un fiskālās nastas apdraudējumiem, ko bērniem uzkrauj nepārdomāta valsts politika, kas ne reizes nav starpdisciplinārā zinātnieku komandā izvērtēta bērna labāko interešu griezumā," aģentūrai LETA pauda Ebela.

Nākamā gada 26.janvārī norisināsies zinātniskā konference "Covid-19 ietekme uz bērniem, tiesības un atbildība", kas plānots kā pirms solis abu iestāžu sadarbībā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu