Izsludina jaunu kandidātu atlasi uz LSPA padomes locekļu amatiem

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA). FOTO: Publicitātes foto

Izsludināta jauna kandidātu atlase uz Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) padomes locekļu amatiem, informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

IZM skaidroja, ka jauna atlase izsludināta, jo iepriekšējās atlases otrā kārta uz LSPA augstskolas padomes amatiem noslēdzās bez rezultāta. Attiecīgi, saskaņā ar noteikumiem un Kandidātu atlases nolikumā noteikto, līdz 17.janvārim ir izsludināta jauna kandidātu atlase.

Iepriekš uz valdības virzīto padomes locekļu vietām Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) padomē saņemti septiņi pieteikumi. LSPA padomes locekļa mēnešalga noteikta 939 eiro.

Jau ziņots, ka augstskolu padomes ir jauna augstskolu iekšējās pārvaldības institūcija, kas tiek veidota saskaņā ar izmaiņām Augstskolu likumā, kuras šī gada jūnijā apstiprināja Saeima.

Iecerēts, ka valsts augstskolu padomes locekļi būs sabiedrības vai industriju pārstāvji, kuri nav profesionāli saistīti ar darbu augstskolā. To iesaiste darbā ļaus augstskolām elastīgāk reaģēt uz ārējām izmaiņām un paplašināt stratēģisko redzējumu, lai veidotu mūsdienīgu, efektīvi pārvaldītu augstākās izglītības procesu, kas balstīts zinātnē un pētniecībā un kurš ir starptautiski konkurētspējīgs un stimulē valsts ekonomisko attīstību.

Kā liecina IZM sniegtā informācija, katru augstskolas padomes locekli virza attiecīgās varas pārstāvis: Valsts prezidents, attiecīgās augstskolas Senāts, kā arī MK. Kandidēt uz amatu var ikviena persona, kas atbilst amata prasībām. Tāpat pretendentus var izvirzīt jebkura privāta vai juridiska persona, ja pretendents tam devis rakstisku apstiprinājumu.

Augstskolu padome ir koleģiāla augstāka lēmējinstitūcija, kas atbildīga par augstskolas ilgtspējīgu attīstību, stratēģisko un finanšu uzraudzību. Padomei jānodrošina arī valsts augstskolas darbība atbilstoši tās attīstības stratēģijā noteiktajiem mērķiem.

Paredzētais termiņš valsts augstskolu padomju izveidei ir 2022.gada 31.janvāris.

Uz augšu
Back