Baidens Zelenskim sola izlēmīgu reakciju uz jebkādu jaunu Krievijas iebrukumu Ukrainā

Džo Baidens FOTO: EPA/Scanpix

ASV prezidents Džo Baidens svētdien telefonsarunā ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski sacījis, ka Vašingtona un tās sabiedrotie reaģēs izlēmīgi, ja Krievija no jauna iebruks Ukrainā.

Baltā nama preses sekretāre Džena Psaki sacīja, ka Baidens paudis atbalstu diplomātiskiem centieniem, tostarp 9.janvārī un 10.janvārī plānotajām sarunām starp augsta ranga ASV un Krievijas amatpersonām Ženēvā.

"Prezidents Baidens lika skaidri saprast, ka Savienotās Valstis un to sabiedrotie reaģēs izlēmīgi, ja Krievija iebruks Ukrainā," sacīja Psaki.

Baidens arī apliecinājis ASV atbalstu Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai integritātei.

Baidens ceturtdien aptuveni stundu runāja pa telefonu ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

Baidens šajā telefonsarunā brīdināja Putinu par robustu ASV atbildi uz jebkādu Krievijas iebrukumu Ukrainā un sacīja, ka ir vajadzīga "deeskalācija", lai varētu veidoties krīzes diplomātisks risinājums, pavēstīja Baltā nama administrācija.

ASV un rietumvalstis uzskata, ka Krievija varētu gatavot uzbrukumu Ukrainai un tāpēc Ukrainas pierobežā sakoncentrējusi aptuveni 100 000 karavīru.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Konfliktā Ukrainas austrumos dzīvību zaudējuši 13 000 cilvēku, bet teju trīs miljoni devušies bēgļu gaitās.

Uz augšu
Back