Vācijā notiek protesti pret Covid-19 ierobežojumiem

FOTO: Reuters/ScanPix

Vācijā vairāk nekā 35 000 cilvēku pirmdien izgāja demonstrācijās, protestējot pret Covid-19 ierobežojumiem, paziņoja policija.

Varas iestādes iepriekš bija reģistrējušas daudzas no šīm protesta akcijām, kas ir nepieciešams saskaņā ar Vācijas likumiem, bet citas demonstrācijas nebija apstiprinātas un tādējādi bija nelikumīgas.

Mēklenburgas-Priekšpomerānijas federālajā zemē gandrīz 12 000 cilvēku piedalījās protestos apmēram 20 pilsētās. Šī federālā zeme pēdējās nedēļās ir kļuvusi par šādu demonstrāciju centru.

Tīringenes federālajā zemē dažādos neapstiprinātos protestos piedalījās vairāk nekā 16 000 cilvēku. Tie lielākoties notika mierīgi, ja neskaita dažas nelielas sadursmes.

Saksijas-Anhaltes federālajā zemē apmēram 2500 cilvēku sapulcējās uz nereģistrētu demonstrāciju Magdeburgas pilsētā. Demonstranti Magdeburgā iesaistījās sadursmēs ar policiju, un varas iestādes ziņoja, ka viņi izlauzušies caur policijas kordoniem un apmētājuši policistus ar pudelēm un petardēm.

Saksijas federālajā zemē ielās izgāja vairāki tūkstoši cilvēku, piedaloties nelikumīgos protestos. Šīs federālās zemes Lihtenšteinas pilsētā 14 policisti tika ievainoti demonstrantu uzbrukumos, pret kuriem policija vērsās ar piparu aerosolu, un 40 cilvēkiem tika izvirzītas apsūdzības par vardarbīgiem likumpārkāpumiem.

Bavārijas federālajā zemē apmēram 4200 cilvēku piedalījās gājienā Nirnbergā, aptuveni 2150 cilvēku apmeklēja nereģistrētu mītiņu Bambergā, kādi 900 cilvēki sapulcējās uz protestu Ansbahā un apmēram 800 - Baireitā.

Daudzviet Bavārijā pašvaldības bija aizliegušas protesta pasākumus vai draudējušas piespriest naudassodus par neatļautu protestēšanu.

Bādenes-Virtembergas federālajā zemē protestos piedalījās vairāki tūkstoši cilvēku, tai skaitā apmēram 2000 Frīdrihshāfenes pilsētā sarīkotā pasākumā, kas bija spontāni organizēts sociālajos medijos.

Berlīnē vairāki simti cilvēku pievienojās mītiņam pie raidsabiedrības ZDF studijas.

Brandenburgas federālās zemes galvaspilsētā Potsdamā protestēja vairāki simti cilvēku. Notika arī pretdemonstrācija, kurā piedalījās Potsdamas mērs Maiks Šūberts, bet par tās dalībnieku skaitu nav ziņots.

Daudzi protestētāji pauda sašutumu arī par plānotu obligātas vakcinācijas likumu, kuru atbalsta jaunā Vācijas koalīcijas valdība.

Vācijā vakcinācijas aptvere ir nedaudz virs 71%. Daudzi no pilnīgi vakcinētajiem ir saņēmuši arī balstvakcīnas, bet 25,8% iedzīvotāju vispār nav vakcinēti pret Covid-19.

Uz augšu
Back