ES galvenais diplomāts viesojas Ukrainā un brīdina Krieviju, ka provokācijas nepaliks bez sekām

Eiropas Savienības augstais ārlietu pārstāvis Žuzeps Borels FOTO: Reuters/ScanPix

Jebkurām provokācijām vai agresijai pret Ukrainu būs nopietnas sekas, pirms trešdien gaidāmajām sarunām ar Ukrainas amatpersonām Krieviju brīdināja Eiropas Savienības (ES) augstais ārlietu pārstāvis Žuzeps Borels.

"ES ir tuvākais Ukrainas partneris, un mēs pilnībā atbalstam Ukrainas teritoriālo integritāti un suverenitāti," intervijā Polijas ziņu aģentūrai PAP, kas publicēta otrdien, sacīja ES augstākais diplomāts.

Vizītes gaitā Borels galvaspilsētā Kijevā un Ukrainas austrumos tiksies ar Ukrainas amatpersonām, arī ārlietu ministru Dmitro Kulebu.

Borela centieni ir daļa no starptautiskajiem pūliņiem, lai apturētu krīzi ap Ukrainu, kas saasinājusies līdz ar Krievijas karaspēka sakoncentrēšanu pie Ukrainas robežām.

ASV un rietumvalstis uzskata, ka Krievija, iespējams, gatavo uzbrukumu Ukrainai.

Krievija noraida apsūdzības par iespējamu tās karaspēka iebrukumu Ukrainā. Kā apgalvo Krievijas prezidents Vladimirs Putins, Maskava ieņem aizsardzības pozīcijas, jo bažījas, ka Kijeva pārmērīgi tuvinās ar NATO.

ASV prezidents Džo Baidens 7.decembrī videosamitā brīdināja Putinu, ka ASV noteiks Krievijai līdz šim nepieredzētas sankcijas, ja tā uzbruks Ukrainai.

Uz augšu
Back