Pabriks: Zemessardze sniedz atbalstu Salacgrīvas veco ļaužu mītnei “Sprīdīši”

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks FOTO: Edijs Pālens/LETA

Pēc Limbažu novada domes lūguma Zemessardze sāk sniegt atbalstu Salacgrīvas veco ļaužu mītnei “Sprīdīši”, tā savā vietnes Twitter kontā ziņo aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

 

Jau ziņots, ka Salacgrīvā veco ļaužu mītnē "Sprīdīši" ar Covid-19 omikrona paveidu saslimuši visi 16 iemītnieki.

"Sprīdīšu" vadītājas pienākumu izpildītāja Ilze Elste stāstīja, ka 14 no klientiem ir vakcinēti pret Covid-19, savukārt divi ir kategoriski atteikušies no vakcinācijas.

Elste atzina, ka Ziemassvētkos viens no klientiem bez atļaujas visu diennakti bija devies svinēt svētkus ārpus pansionāta.

Viņam vienam no pirmajiem bija pozitīvs Covid-19 tests. Savukārt gada nogalē Covid-19 omikrona paveids tika atklāts arī vienai no aprūpētājām.

"Laimīgā kārtā visiem klientiem slimība norit viegli vai vispār bez simptomiem. Aprūpētājiem, kuriem slimības gaita norit bez simptomiem, lai pasargātu no saslimšanas mājiniekus, ir nodrošināta dzīvošana uz vietas veco ļaužu namā," sacīja Elste.

Vadītājas pienākumu izpildītāja atzīst, ka gada nogalē plašajās Pociema kultūras namā telpās noticis svētku koncerts, kuru ar pusstundas atstarpi apmeklējuši triju pansionātu iemītnieki, kuri sēdējuši pie galdiņiem pa četriem, ievērojot divu metru distanci. Viņa piebilst, ka pansionātu iedzīvotāji ir ļoti noguruši no vienmuļās dzīves, jo pandēmijas dēļ viņiem ir ierobežotas saskarsmes iespējas ar tuviniekiem.

Elste uzsver, ka, neskatoties uz visu epidemioloģiskās drošības pasākumu ievērošanu, klientu balstvakcināciju, šoreiz no klientu plašas saslimšanas izvairīties nav izdevies, kas šajā veco ļaužu namā noticis pirmo reizi pandēmijas laikā.

Uz augšu
Back