Sv, 7.08.2022.

Video ⟩ Autovadītājs ar pārkāpumu sēriju nopelna naudas sodus 3500 eiro apmērā

TVNET/LETA
Autovadītājs ar pārkāpumu sēriju nopelna naudas sodus 3500 eiro apmērā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 5
Foto: Ekrānuzņēmums no policijas video

Kādam autovadītājam par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu un bēgšanu no policijas kopumā nāksies šķirties no vairāk nekā 3500 eiro, informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa.

9.janvārī Zemgales reģiona pārvaldes policisti Koknesē konstatēja automašīnu "Audi A4 Avant" braucam ar ātrumu 116 kilometri stundā. Ar tik lielu ātrumu automašīna pārvietojās vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 50 kilometri stundā.

Automašīnas vadītājs pēc policistu prasības apturēt transportlīdzekli sāka bēgšanu.

Bēgšanas laikā automašīnas vadītājs, nopietni apdraudot gan savu, gan citu ceļu satiksmes dalībnieku veselību un dzīvību, dažviet traucās ar ātrumu 191 kilometrs stundā.

Jēkabpils novadā automašīnai nomontējās riepa un transportlīdzeklis tika apturēts, bet autovadītājs turpināja bēgšanu skrienot. Pēc neilga laika policisti viņu aizturēja.

Par notikušo sākts viens kriminālprocess un 11 administratīvo pārkāpumu procesi. Kopumā piemēroti naudas sodi 3550 eiro apmērā.

Pārbaudes laikā likumsargi konstatēja, ka 1986.gadā dzimušajam vīrietim ir spēkā transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums, kā arī viņš ir sēdies pie automašīnas stūres, būdams 1,23 promiļu reibumā. Vīrietim tiks veiktas ekspertīzes.

Par nepakļaušanos valsts policijas amatpersonu vairākkārtējām prasībām apturēt transportlīdzekli, vadītājam piemērots naudas sods 2000 eiro un atņemtas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Par citu dažādu ceļu satiksmes noteikumu prasību neievērošanu bēgšanas laikā, piemēram, ceļa zīmju "Iebraukt aizliegts" un "Šķērsli apbraukt pa labo pusi" neievērošanu, uzbraukšanu ceļa horizontāliem apzīmējumiem, kuriem uzbraukt ir aizliegts, agresīvu braukšanu un iepriekš tekstā minētajiem pārkāpumiem piemēroti naudas sodi kopsummā par 1550 eiro.

Vīrietis jau iepriekš nonācis likumsargu redzeslokā par dažādiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem. Viens no pēdējiem gadījumiem norisinājās šī gada 1.janvārī Aizkraukles novada Sērenes pagastā, kur vadīja automašīnu bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām un būdams 0,51 promiles reibumā. Par šo faktu policijā tika sākts kriminālprocess.

Valsts policija aicina ikvienu transportlīdzekļa vadītāju atcerēties, ka sēšanās pie stūres alkohola reibumā, kā arī citu ceļu satiksmes noteikumu prasību neievērošana ir bīstama ne tikai pašam transportlīdzekļa vadītājam, bet arī citiem ceļu satiksmes dalībniekiem, un pārgalvībai var būt traģiskas sekas.

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu