SPKC: Decembrī balstvakcinētie slimnīcā nonāca 7,5 reizes retāk

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Analizējot pieejamos datus par saslimstību, stacionēšanu un mirstību ar Covid-19 saistībā ar vakcinācijas statusu, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) secinājis - balstvakcīnu saņēmušie slimnīcā nonāca 7,5 reizes retāk.

Kā informēja SPKC, datos par stacionēšanas gadījumiem un mirstību redzams, ka

primārā vakcinācija joprojām nodrošina labu efektu pret smagu slimības gaitu, nepieciešamību Covid-19 ārstēt slimnīcā un nāvi.

Decembrī Latvijā cilvēkiem ar primāro vakcināciju Covid-19 infekcija konstatēta 1,7 reizes retāk nekā nevakcinētajiem vai daļēji vakcinētiem, salīdzinot saslimstības intensitāti uz 100 000 iedzīvotāju vakcinēto un nevakcinēto/daļēji vakcinēto cilvēku vidū, bet tie, kuri bija saņēmuši arī balstvakcināciju, saslima 5,5 reizes retāk.

Pagājušajā mēnesī vakcinētie nonāca stacionāros 3,1 reizi retāk nekā nevakcinētie/daļēji vakcinētie pacienti, bet tie, kuriem bija arī balstvakcinācija, 7,5 reizes retāk.

Nāves gadījumu biežuma salīdzinājums savukārt parādot, ka cilvēku, kuriem bija primārā vakcinācija decembrī, vidū nāves risks Covid-19 infekcijas gadījumā bija 5,5 reizes zemāks nekā nevakcinētajiem/daļēji vakcinētajiem, bet tiem, kuri bija saņēmuši balstvakcināciju, nāves risks Covid-19 infekcijas gadījumā bija 24 reizes zemāks.

SPKC atgādina, ka ne visiem cilvēkiem vakcīnas izraisa vienādi augstu aizsardzību. Tāpat būtu jāņem vērā, ka augstas Covid-19 izplatības gadījumā, infekcija biežāk skar arī vakcinētos cilvēkus. Vienlaikus, pieaugot vakcinēto cilvēku skaitam, kopējā saslimstībā matemātiski pieaug arī infekcijas gadījumu īpatsvars vakcinētajiem cilvēkiem.

Tomēr, kā atzīmē SPKC, saslimšanas risks nevakcinētajiem cilvēkiem joprojām ir ievērojami augstāks, salīdzinot infekcijas biežumu vakcinēto un nevakcinēto cilvēku grupā.

Uz augšu
Back