Vācija darbaspēka trūkuma dēļ varētu palielināt imigrāciju

Ziemassvētku tirgus Berlīnē FOTO: unsplash.com

Lai darbaspēka trūkums nemazinātu produktivitāti un neapdraudētu pāreju uz zaļajiem enerģijas avotiem, Vācijai būs nepieciešams palielināt imigrāciju, paziņojis Vācijas ekonomikas, enerģētikas un klimata ministrs Roberts Hābeks.

"Mums pašreiz ir 300 000 vakanču, un gaidāms, ka to skaits pieaugs līdz miljonam un vēl vairāk," preses konferencē paziņoja zaļo līderis Hābeks, kurš ieņem arī vicekanclera amatu jaunajā trīs partiju koalīcijā, ko vada sociāldemokrātu pārstāvis Olafs Šolcs.

"Ja mēs neaizpildīsim šo plaisu, mums būs īstas problēmas ar produktivitāti," viņš piebilda.

Ministrs norādīja, ka Vācijā šīs problēmas risināšanai līdztekus citiem pasākumiem noteikti nepieciešams palielināt imigrāciju visās nozarēs un to nepieciešams organizēt.

Vācijas Ekonomikas institūts aplēsis, ka darbaspēks šogad saruks par vairāk nekā 300 000 cilvēku, jo vairāk vecu cilvēku dodas pensijā nekā darba tirgū ienāk jaunieši.

Institūts prognozē, ka šī plaisa 2029.gadā pieaugs līdz vairāk nekā 650 000, tādējādi 2030.gadā uzkrātais darbspējīgā vecuma cilvēku trūkums būs aptuveni pieci miljoni.

Neskatoties uz pandēmiju, nodarbināto vāciešu skaits 2021.gadā pieauga līdz gandrīz 45 miljoniem.

Pēc gadu desmitiem ilgas zemas dzimstības un nevienmērīgas imigrācijas, sarūkošais darbaspēks ir demogrāfiska bumba ar laika degli Vācijas valsts pensiju sistēmai, kurā mazākam darbinieku skaitam ir pienākums finansēt pensijas pieaugošai pensionāru masai.

Valdošās partijas koalīcijas sarunās vienojās samazināt šķēršļus kvalificētiem darbiniekiem no ārvalstīm un padarīt darbu Vācijā atkal pievilcīgāku ar dažādiem pasākumiem, tostarp valstī noteikto minimālo algu paaugstinot līdz 12 eiro stundā.

Uz augšu
Back