O, 16.08.2022.

Trešdien novērsti 42 cilvēku mēģinājumi nelikumīgi šķērsot robežu

TVNET/LETA
Trešdien novērsti 42 cilvēku mēģinājumi nelikumīgi šķērsot robežu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Valsts kanceleja

Trešdien, 12.janvārī, robežsargi novērsuši 42 cilvēku mēģinājumus nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu. Vienam cilvēkam humānu apsvērumu dēļ netika liegta valsts robežas šķērsošana.

Kopš pagājušā gada 10.augusta, kad pierobežā tika izsludināta ārkārtējā situācija, kopumā no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 4596 cilvēki.

Par nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu aizvadītajā diennaktī aizturēts viens cilvēks.

Šim cilvēkam humānu apsvērumu dēļ netika liegta valsts robežas šķērsošana.

Kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas humānu apsvērumu dēļ robežas šķērsošana nav liegta 104 cilvēkam, savukārt kopumā pērn un šogad aizturēti 456 valsts robežu nelikumīgi šķērsojuši trešo valstu pilsoņi.

Ņemot vērā pastiprinātu nelegālās imigrācijas spiedienu, Latvijas valdība Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpilī izsludinājusi ārkārtējo situāciju. Vasarā valdība to izsludināja pērn no 11.augusta līdz 10.novembrim, bet vēlāk tā pagarināta līdz šī gada 10.februārim.

Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko režīma izvērstā hibrīduzbrukuma ietvaros kopš pagājušā gada pavasara notikuši centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā no Baltkrievijas iesūtīt tūkstošiem nelegālo imigrantu, kuru lielākā daļa kā tūristi ieradušies Baltkrievijā no Irākas.

Kopš pagājušā gada 13.decembra vērojams paaugstināts migrantu spiediens uz Latvijas robežu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu