Nedēļas laikā palielinājusies Covid-19 izplatība Rīgas skolās; attālinātajās mācībās - 350 klašu grupas

Attālinātās mācības. FOTO: Edijs Pālens/LETA

Nedēļas laikā būtiski palielinājusies Covid-19 izplatība Rīgas skolās, liecina Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta apkopotā informācija.

Ja pirms nedēļas Covid-19 bija skāris 11 Rīgas skolas un septiņus bērnudārzus, tad šīs nedēļas sākumā - jau 63 skolas, 22 pirmsskolas, vienu mūzikas un vienu sporta skolu.

Pašlaik attālinātās mācības visai klasei vai tās grupai vai arī daļēji attālinātas mācības noteiktas 350 klašu grupās, 33 pirmsskolas grupās kā arī sešās grupās sporta skolās.

Kā aģentūrai LETA skaidroja departamentā, to skolu vadītāji, kurās ir lielāka Covid-19 izplatība, apsvērs iespējas ieviest rotācijas principu. Savukārt par pilnībā attālinātu mācību procesu skolā var lemt tikai pēc Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) rekomendācijām.

Kā pirmdien žurnālistiem sacīja SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs, patlaban netiek novērots, ka situācija izglītības iestādēs būtu kritiska.

Pagājušajā nedēļā apmēram četrās no 100 pārbaudītajām klasēm tika atklāti Covid-19 gadījumi, kas, pēc Perevoščikova paustā, aizvien esot ievērojami mazāk nekā oktobra beigās, iepriekšējā Covid-19 saslimstības pieauguma laikā. "Mēs dotajā brīdī neredzam, ka situācija izglītības iestādēs būtu kritiska. Protams, atsevišķas iestādes varētu būt vairāk skartas, bet citas mazāk," piebilda epidemiologs.

Ņemot vērā šo apsvērumu, noteikt kādus papildu drošības pasākumus visās izglītības iestādēs, epidemiologa ieskatā, nebūtu pareizi.

Pēc Perevoščikova sniegtās informācijas, patlaban saslimstības pieaugums tiek novērots visās vecuma grupās un augstākais šis rādītājs ir tieši Rīgā un Vidzemē. Apmēram 10% atklāto Covid-19 gadījumu esot konstatēti izglītības iestāžu skrīningos.

Svētdien Latvijā konstatēti 1560 jauni Covid-19 gadījumi un reģistrēti četri ar šo slimību sasirgušo nāves gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija.

Divu nedēļu kumulatīvais saslimstības rādītājs pagājušās diennakts laikā palielinājies no 1414,1 līdz 1464,1 gadījumam uz 100 000 iedzīvotāju.

Uz augšu
Back