Mūžībā devusies Jelgavas teātra galvenā režisore Lūcija Ņefedova

Lūcija Ņefedova FOTO: jelgavniekiem.lv

Pirmdien mūžībā devusies Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra mākslinieciskā vadītāja un galvenā režisore Lūcija Ņefedova, liecina Latvijas Nacionālā kultūras centra ieraksts sociālajā medijā "Facebook".

Kā vēstīts Ādolfa Alunāna muzeja mājaslapā, Ņefedova dzimusi 1933.gada 3.februārī Liepnā, Alūksnes rajonā, taču kopš divu gadu vecuma viņas dzīve bija saistīta ar Siguldu.

23 gadu vecumā Ņefedova devās uz Cēsīm, kur strādāja par Pionieru nama direktori. Tur viņai bija arī savs dramatiskais pulciņš.

1965. gada janvārī Ņefedova pārņēma Ādolfa Alunāna Jelgavas Tautas teātra vadību. Režisore atbrauca uz Jelgavu, būdama studente. Darbojoties Jelgavas Ādolfa Alunāna teātrī, režisore Ņefedova ir iestudējusi ap 150 izrādēm, īpašu uzmanību veltot latviešu dramaturģijai.

1983. gadā režisorei tika piešķirts Latvijas PSR Nopelniem bagātās kultūras darbinieces goda nosaukums, 1998. gadā viņa saņēma Triju Zvaigžņu ordeni par nopelniem Latvijas labā, kā arī Jelgavas pilsētas goda zīmi.

2004. gadā Ņefedovai tika piešķirta Valsts Kultūrkapitāla fonda mūža stipendija par ilggadēju darbu un lielu ieguldījumu Latvijas teātra mākslas attīstībā.

Uz augšu
Back