Francijā pastiprina Covid-19 ierobežojumus nevakcinētajiem

FOTO: Reuters/ScanPix

Francijā pirmdien stājušies spēkā stingrāki Covid-19 ierobežojumi nevakcinētiem cilvēkiem, lai iegrožotu piekto koronavīrusa infekciju vilni.

Nevakcinēti cilvēki nevarēs iekļūt restorānos, bāros, kultūras iestādēs un sporta pasākumos, kā arī viņiem būs liegti tālie braucieni ar vilcienu un avioreisi. Līdz šim viņi to varēja, uzrādot negatīvu Covid-19 testu.

Nākotnē tie, kas ir atveseļojušies pēc Covid-19 infekcijas, varēs saņemt sertifikātu, kas atļauj neierobežotu piekļuvi šīm vietām un pasākumiem.

Tālie braucieni ar negatīvu testu bez vakcinācijas atļauti īpašu iemeslu dēļ.

Pagaidu piekļuve ar testu būs atļauta tiem, kas ir pieteikušies uz vakcināciju.

Francijas Konstitucionālā tiesa apstiprinājusi jaunos noteikumus par Covid-19 sertifikātiem, taču norādīja, ka tādus nedrīkst prasīt priekšvēlēšanu politiskajos mītiņos. Francijas prezidenta vēlēšanas notiks šī gada 10.aprīlī.

Francijā pēdējās nedēļās ir strauji pieaudzis Covid-19 infekcijas gadījumu skaits, un par valstī dominējošo koronavīrusa paveidu ir kļuvis omikrona paveids.

Svētdien Francijā tika reģistrēti 390 000 jaunu infekcijas gadījumu. Septiņu dienu inficēšanās līmenis uz 100 000 cilvēku bija 3300.

Uz augšu
Back