Kariņš: Pandēmijas un hospitalizācijas gaitu ietekmē tas, vai cilvēks ir vakcinēts un lieto sejas masku

FOTO: Zane Bitere / LETA

Ierobežojumi vairs nav tas galvenais, kas ietekmē vai neietekmē pandēmijas un hospitalizācijas gaitu. Galvenais esot, vai cilvēks ir vakcinēts un vai viņš lieto sejas masku, tā trešdien Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "Rīta panorāma" pauda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Tāpēc, viņaprāt, visa enerģija, tostarp Veselības ministrijai (VM), esot jāvelta tieši pirmreizējai un balstvakcinācijai pret Covid-19.

"VM ir jārunā tikai par vienu - vakcinējieties un valkājiet maskas. Galvenais, kas mums ir jādara, ir jābeidz raustīt sabiedrība, sabiedrībai jāsaka viena vienkārša ziņa - vakcinēsimies, valkāsim maskas un testēsimies," aicināja valdības vadītājs.

Viņš pauda, ka ir jābeidz raustīt sabiedrība saistībā ar ierobežojumiem Covid-19 dēļ. Kariņš atzina, ka valdībā joprojām notiek diskusijas par ierobežojumiem, kas noteikti Covid-19 izplatības ierobežošanai.

"Esmu par to, ka mēs pēc iespējas ātri virzāmies uz to, ka mēs varam atcelt atlikušos ierobežojumus," pauda politiķis.

Viņam šķiet, ka trešajā pandēmijas gadā sabiedrība jau ir iemācījusies, ka galvenā atbildība katram ir jāuzņemas individuāli.

Jau ziņots, ka epidemiologs, Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļas speciālists Ņikita Trojanskis LTV raidījumā "Šodienas jautājums" pauda, ka ļoti stingri ierobežojumi patlaban nebūtu efektīvi. Viņaprāt, stingru ierobežojumu jeb mājsēdes ieviešana šobrīd rezultētos ar vēl vienu augstas saslimstības vilni pavasarī. Trojanskis uzskata, ka ierobežojumiem jābūt mēreniem, lai nepieļautu strauju slimnīcu noslodzi.

Tāpat Trojanskis aicināja aktīvāk potēties ar balstvakcīnu, lai nodrošinātu labāku aizsardzību pret Covid-19.

Viņam piekrita arī ģimenes ārsts Ainis Dzalbs, norādot, ka ļoti stingri ierobežojumi patlaban nebūtu efektīvi. "Ierobežojumiem jābūt tādiem, lai visi nesaslimst uzreiz, bet saslimstības pieaugums ir tāds lēzens," teica Dzalbs.

Viņš informēja, ka situācija ģimenes ārstu praksēs patlaban ir saspringta, pieprasījums pēc pakalpojuma ir lielāks, nekā ģimenes ārsti spēj apkalpot.

Uz augšu
Back