ASV un Eiropas Savienība meklē alternatīvus dabasgāzes piegāžu avotus

Dabasgāzes uzpildes stacija FOTO: Publicitātes foto

ASV un Eiropas Savienība (ES) kopīgi meklē alternatīvus dabasgāzes piegāžu avotus, lai aizsargātu ES gadījumā, ja Krieviju nolemtu apturēt savas piegādes.

ASV un ES kopīgi strādā, lai nodrošinātu pietiekamu un savlaicīgu dabasgāzes piegādi ES no dažādiem avotiem visā pasaulē, lai izvairītos no piegādes satricinājumiem, tostarp tiem, kas varētu rasties no Krievijas iebrukuma Ukrainā", teikts ASV prezidenta Džo Baidena un Eiropas Komisijas (EK) prezidentes Urzulas fon der Leienas kopīgajā paziņojumā.

Krievija piegādā aptuveni 40% no dabasgāzes, kas tiek izlietota Eiropā, kur novērojams straujš energoresursu cenu kāpums.

Vašingtona un tās NATO sabiedrotie ir piedraudējuši Krievijai, ka gadījumā, ja tā uzbruks Ukrainai, tai tiks piemērotas smagas ekonomiskās sankcijas. Pastāv bažas, ka Maskava šādā situācijā varētu apturēt savu energoresursu piegādi Eiropai.

Baltais nams vada rezerves piegāžu meklējumus. Saskaņā ar ASV amatpersonas teikto, sašķidrinātās dabasgāzes tankkuģi, kurus sākotnēji bijis plānots no Tuvajiem Austrumiem nosūtīt uz Āziju, jau ir sākuši mainīt maršrutus.

"Mēs sadarbojamies ar valdībām un tirgus operatoriem, lai Eiropai piegādātu papildu dabasgāzes apjomus no dažādiem avotiem visā pasaulē," teikts kopīgajā ASV un ES paziņojumā.

Uz augšu
Back