F-1 dalībniekiem un viņu komandām Covid-19 vakcīnas būs obligātas

Formula-1 pilots Luiss Hamiltons FOTO: MATTEO BAZZI/EPA

Visiem Pirmās formulas (F-1) dalībniekiem, komandu locekļiem un personālam jābūt vakcinētiem pret Covid-19 vīrusu, vēsta jaunie Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) veidotie noteikumi.

Obligātā vakcinācija tiks iekļauta nākamās sezonas noteikumos, un tas attieksies uz visiem braucējiem, viņu komandām, medijiem un pārējām personām, kuras iesaistīties sacensību norisē un organizēšanā.

Tiek paredzēts, ka netiks pieļauti nekādi izņēmumi. FIA vēlās ieviest šo noteikumu, lai neatkārtotos situācija, kas radās Novakam Džokovičam ierodoties uz Austrālijas atklāto čempionātu.

"Pirmās formulas vadība pieprasīs, lai viss komandu personāls būtu pilnībā vakcinēts, nepieļaujot izņēmumus," teikts F-1 paziņojumā.

F-1 bija pirmās sacensības, kas 2020.gadā noritēja pēc pandēmijas sākuma un tika aizvadīti 17 posmi, pēc tam 2021.gadā aizvadot vēl vienu veiksmīgu sezonu ar 22 posmiem.

2022.gada sezonā tiek plānots aizvadīt 23 sacīkstes. Sezona sāksies 20.martā Bahreinā un tiks noslēgta ar posmu Abū Dabī 20.novembrī.

Uz augšu
Back