Tavars aicina atļaut attālināti strādāt nevakcinētiem pedagogiem

LZP valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars FOTO: Ieva Čīka/LETA

Nekavējoties jāatceļ regulējums, kas Covid-19 ierobežojumu dēļ liedz attālināti strādāt nevakcinētiem pedagogiem, paziņojumā presei norāda Zaļo un Zemnieku savienības līdzpriekšsēdētājs, 13.Saeimas deputāts Edgars Tavars.

Viņš norāda, ka skolās dēļ nevakcinēto pedagogu aiziešanas no izglītības iestādēm, ir nopietnas problēmas ar mācību procesa nodrošināšanu vairākos mācību priekšmetos. Tas atstājot būtisku ietekmi uz mācību procesa norisi un kvalitāti.

Tavars pateicas skolu direktoriem un tiem pedagogiem, kuri, paši atrodoties uz fizisko spēku izsīkšanas un psiholoģiskās izdegšanas sliekšņa, mēģina "lāpīt robus" darbu pametušo kolēģu vietā, lai mācību process neapstātos. Tomēr jāapzinās, ka šis ir necilvēcīgs risinājums, tāpēc regulārā skolotāju pārstrādāšanās ir ieilgusi un jābeidz.

Satraucoši esot tas, ka no skolām aizgājušie skolotāji ir raduši darba iespējas projektu vadībā, priekšlaicīgi pensionējušies vai pasniedz attālināti privātstundas un skolās atgriezties vairs negrasās.

Problēmas patiesais apmērs būs apjaušams tikai pēc pandēmijas noslēgšanās, bet, lai izvairītos no situācijām, kad nebūs iespējams izlikt gala vērtējumu priekšmetos un skolēni ir slikti sagatavoti centralizētajiem eksāmeniem, jāmaina regulējums un jāļauj vadīt stundas attālināti nevakcinētiem pedagogiem, norāda Tavars.

Jau ziņots, ka veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) izskatīšanai tuvākajā Ministru kabineta (MK) sēdē virzīs Covid-19 izplatības ierobežošanai noteikto drošības pasākumu mazināšanas plānu, par kuru ceturtdien, 10.februārī, konceptuāli vienojās valdību veidojošās partijas.

Uz augšu
Back