Francijas kalnu slēpotājs Noels kļūst par olimpisko čempionu slaloma sacensībās

Klemāns Noels
Klemāns Noels Foto: AFP/SCANPIX

Francijas kalnu slēpotājs Klemāns Noels trešdien Pekinas olimpiskajās spēlēs izcīnīja uzvaru slaloma sacensībās.

Noels, kurš pēc pirmā brauciena bija tikai sestajā pozīcijā, otrajā braucienā bija viens no diviem sportistiem, kam izdevās veikt trasi ātrāk nekā 50 sekundēs. Francūzis divu braucienu summā finišēja minūtē un 44,09 sekundēs.

Otro vietu ieņēma pirmā brauciena līderis austrietis Johaness Štrolcs, kurš divu braucienu summā piekāpās uzvarētājam 0,61 sekundes. Štrolcam izvērtās neveiksmīgs otrais brauciens, tajā esot tikai 13.ātrākajam sportistam.

Bronzas godalgu izcīnīja norvēģis Sebastians Foss-Sūlevogs, piekāpjoties Noelam 0,7 sekundes.

Latvijas kalnu slēpotājs Miks Zvejnieks, kurš startēja ar 48. numuru, pirmajā braucienā pieļāva kļūdu jau īsi pēc starta, taču noturējās trasē. Turpinājumā trases vidusdaļā viņš tomēr neizbrauca cauri vārtiem un viņa rezultāts netika ieskaitīts. Zvejnieks otrajā braucienā nestartēja.

Svētdien milzu slalomā Zvejnieks izcīnīja 26. vietu.

Pekinas olimpiskās spēles norisinās no 4. līdz 20. februārim.