Ceturtdien pieciem cilvēkiem netika liegta Baltkrievijas-Latvijas robežas šķērsošana

FOTO: Valsts kanceleja

Robežsardze ceturtdien novērsusi 18 cilvēku mēģinājumu nelikumīgi šķērsot Baltkrievijas-Latvijas robežu, savukārt vēl pieciem humānu apsvērumu dēļ netika liegta robežas šķērsošana.

Minētie pieci cilvēki aizturēti par nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu.

Kopš pagājušā gada 10.augusta, kad pierobežā tika izsludināta ārkārtējā situācija, kopumā no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 6155 cilvēki.

Kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas humānu apsvērumu dēļ valsts robežas šķērsošana nav liegta 131 cilvēkam, savukārt kopumā pērn un šogad aizturēti 483 valsts robežu nelikumīgi šķērsojuši trešo valstu pilsoņi.

Ņemot vērā pastiprinātu nelegālās imigrācijas spiedienu, Latvijas valdība Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpilī izsludinājusi ārkārtējo situāciju. Vasarā valdība to izsludināja pērn no 11.augusta un patlaban tā pagarināta līdz šī gada 10.maijam.

Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko režīma izvērstā hibrīduzbrukuma ietvaros kopš pagājušā gada pavasara notikuši centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā no Baltkrievijas iesūtīt tūkstošiem nelegālo imigrantu, kuru lielākā daļa kā tūristi ieradušies Baltkrievijā no Irākas.

Kopš pagājušā gada 13.decembra vērojams paaugstināts migrantu spiediens uz Latvijas robežu.

Uz augšu
Back