ES dalībvalstis parakstījušas jauno Krievijai noteikto sankciju paketi

Eiropas Savienības karogi. Ilustratīvs attēls FOTO: Shutterstock

Eiropas Savienība (ES) trešdien pabeigusi Krievijai noteikto sankciju apstiprināšanas procedūru, un tās tiks publicētas līdz dienas beigām, līdz ar ko stāsies spēkā, paziņojusi bloka prezidējošā valsts Francija.

Procedūras pabeigšana nozīmē, ka visas ES dalībvalstis parakstījušas jauno sankciju paketi.

ES augstākais pārstāvis ārpolitikas jautājumos Žuzeps Borels otrdienas vakarā pavēstīja, ka sankcijas vērstas pret 27 Krievijas fiziskajām un juridiskajām personām, kā arī pret 351 Valsts domes deputātu, kas balsoja par aicinājumu Putinam atzīt Maskavas uzturēto kaujinieku bandu pašpasludinātās Donbasa "republikas".

Sankciju sarakstā iekļautas bankas un organizācijas, kas finansē Krievijas operācijas Ukrainas austrumos.

ES arī nolēmusi ierobežot Krievijas piekļuvi Eiropas finanšu un kapitālu tirgum.

Borels atklāja, ka "melnajā sarakstā" Putina nav.

Kā ziņoja "Radio Brīvība"/"Radio Brīvā Eiropa" (RL/RFE), "melnajā sarakstā" citu starpā iekļauta Krievijas Ārlietu ministrijas preses sekretāre Marija Zaharova, propagandas kanāla RT galvenā redaktore Margarita Simonjana un skandalozais televīzijas raidījumu vadītājs Vladimirs Solovjovs.

ES "melnajā sarakstā" iekļauts arī Krievijas prezidenta Vladimira Putina administrācijas vadītājs Antons Vaino un aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu.

Kā ziņots, Putins pirmdien atzina tā dēvēto Doņeckas un Luhanskas "tautas republiku" neatkarību, bet otrdien Federācijas padome, pamatojoties uz viņa lūgumu, pilnvaroja Putinu oficiālai karaspēka ievešanai jau astoņus gadus faktiski okupētajās teritorijās Ukrainas austrumos.

Uz augšu
Back