Staķis: Putins šo laiku Latvijā izmantos, lai mēģinātu mūsu sabiedrību šķelt ar meliem

Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis. FOTO: Paula Čurkste/LETA

Latvijas iedzīvotājiem ir "paveicies, ka šorīt mostoties dzirdējām savu modinātāju, nevis raķešu sprādzienus," ceturtdienas, 24.februāra, ārkārtas domes sēdē teica Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP).

Viņš uzsvēra, ka Latvijas iedzīvotājiem ir paveicies, ka valsts ir drošībā, ka NATO un rietumu sabiedrotie ir gatavi mūs aizstāvēt.

Staķis norādīja, ka tuvākajās dienās tiks pārbaudītas ne tikai mūsu vērtības, bet arī cilvēcība. Viņš uzrunāja Ukrainas kopienu, kas dzīvo Rīgā, paužot, ka Rīga vienmēr to atbalstīs. Arī tiem ukraiņiem, kuri būs spiesti pamest savas mājas un nonāks Rīgā, jāzina, ka viņi Rīgā būs gaidīti un varēs justies droši.

"Tuvākās nedēļas un mēneši būs liels izaicinājums visiem rīdziniekiem.

Mēs zinām, ka Kremlis un Putins šo laiku Latvijā izmantos, lai mēģinātu mūsu sabiedrību šķelt ar meliem, dezinformāciju un mēģinājumiem sarīdīt cilvēkus. Mūsu uzdevums ir to nepieļaut," uzsvēra Rīgas mērs.

Viņš īpaši vērsās pie krievu kopienas, kas dzīvo Rīgā, uzsverot, ka visi rīdzinieki ir līdzpilsoņi, draugi, ģimenes locekļi.

"Aicinu visus rīdziniekus nevis meklēt vainīgos, bet iesaistīties un kopīgi strādāt pie tā, lai mēs izdarītu visu iespējamo Ukrainas atbalstam," teica Staķis.

Atbalsta vārdus Ukrainai pauda arī citi koalīcijas biedri un arī daļa opozīcijas. Piemēram, "Gods kalpot Rīgai" pārstāvis Juris Radzevičs aicināja visus solidarizēties un atbalstīt lēmumprojektu, lai atbalstītu Ukrainu. Viņš uzsvēra, ka tas, ko šodien piedzīvo Ukraina un pasaule, ir šausmas.

Kā ziņots, šodien sasaukta Rīgas domes ārkārtas sēde, kurā tiek lemts par palīdzību Ukrainai. Rīga plāno sniegt atbalstu Ukrainai un tās iedzīvotājiem, kas cietuši no Krievijas militārās agresijas.

Šim mērķim no Rīgas pašvaldības rezerves fonda plānots rezervēt līdz 500 000 eiro.

TVNET jau ziņoja, ka neilgi pēc Krievijas prezidenta Vladimira Putina pavēles sākt "militāru operāciju" Ukrainā ceturtdienas rītā Krievijas bruņotie spēki veica raķešu triecienus un iebruka savā kaimiņvalstī vairākos virzienos, arī no 2014.gadā okupētās Krimas. Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis izsludinājis valstī karastāvokli un paziņojis, ka Ukraina sarauj diplomātiskās attiecības ar Krieviju.

Ukrainas armija iesaistījusies karadarbībā pret Krievijas bruņotajiem spēkiem, sadursmēs un Krievijas triecienos zaudējot vairākus desmitus karavīru. Ukraina paziņojusi arī par vairākiem notriektiem Krievijas lidaparātiem, ko Krievija gan noliedz.

Eiropas Savienība, ASV, Lielbritānija un citas valstis iebrukuma gadījumā Ukrainā draudējušas noteikt Krievijai ļoti nopietnas sankcijas, kuras drīzumā sola īstenot.

Uz augšu
Back