P, 15.08.2022.

Lielbritānija paziņo par jaunām sankcijām pret Krieviju

Papildināts
TVNET/LETA
Lielbritānija paziņo par jaunām sankcijām pret Krieviju
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 5
Lielbritānijas premjers Boriss Džonsons
Lielbritānijas premjers Boriss Džonsons Foto: Reuters/Scanpics

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons ceturtdien paziņojis, ka tiks ierobežotas summas, ko Krievijas pilsoņi var noguldīt Lielbritānijas bankās, un tiks iesaldēti līdzekļi vēl 100 juridiskām un fiziskām personām.

Visām lielākajām Krievijas bankām, tostarp VTB tiks iesaldēti aktīvi un tās tiks izslēgtas no Apvienotās Karalistes finanšu sistēmas. Tādējādi tām tiks liegta piekļuve sterliņu mārciņām un maksājumu klīringam.

Krievijas lidsabiedrībai "Aeroflot" tiks aizliegts veikt lidojumus Lielbritānijas gaisa telpā un tiks piemērota stingrāka eksporta kontrole tehnoloģijām, kas tiek pārdotas Krievijai.

Krievijas uzņēmumiem un valstij tiks aizliegts piesaistīt finansējumu vai aizņemties naudu Apvienotās Karalistes tirgos un tiks apturētas divējāda lietojuma eksporta licences, kas attiecas uz lietām, kuras var izmantot militāriem mērķiem, paziņoja premjers.

Lielbritānija tuvāko dienu laikā arī pārtrauks augsto tehnoloģiju preču un naftas pārstrādes iekārtu eksportu uz Krieviju.

Džonsons paziņoja, ka Lielbritānijai ir nodoms kopā ar sabiedrotajiem panākt arī Krievijas atslēgšanu no starptautiskās maksājumu sistēmas SWIFT, bet tas nav tik vienkārši.

Līdzīgas sankcijas tiks piemērotas Baltkrievijai, paziņoja Džonsons.

"Oligarhiem Londonā nebūs kur paslēpties," uzsvēra britu premjers.

TVNET jau ziņoja, ka Lielbritānija nolēmusi noteikt sankcijas piecām Krievijas bankām un trim miljardieriem, otrdien, 22.februārī, sacīja Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons

Piecas Krievijas bankas, kas pakļautas sankcijām ir "Rossija", "Promsvjazjbank", kā arī trīs bankas, kuru galvenie biroji atrodas okupētajā Krimā - "Genbank", "Industriaļnij sberegateļnij bank" un "Černomorskij bank rekonstrukcii i razvitija".

Sankcijas piemērotas arī Krievijas miljardieriem Genadijam Timčenko, Borisam Rotenbergam un Igoram Rotenbergam.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu