Krievi un baltkrievi Tbilisi protestē pret Putina karu

FOTO: AFP/SCANPIX

Krievijas un Baltkrievijas pilsoņi, kas šobrīd par savu mītnes valsti izvēlējušies Gruziju, sestdien galvaspilsētā Tbilisi sarīkojuši protesta akciju, nosodot Krievijas prezidenta Vladimira Putina karu pret Ukrainu un paužot solidaritāti Ukrainai, vēsta medijs "Eho Kavkaza".

Protesta akcija Tbilisi sarīkota pie Šveices vēstniecības, kur izvietojusies Krievijas interešu sekcija. Krievijai pilnvērtīgas vēstniecības Gruzijā nav kopš 2008.gada Krievijas-Gruzijas kara.

Protestētāji bija ieradušies ar Ukrainas karogiem un plakātiem.

"Fašistu Putinu - uz Hāgu", "Karam - nē", "Iedodiet maniakam arsēnu", "Esmu krievs, un esmu pret karu", "Putins - tirāns un slepkava", bija lasāms protestētāju plakātos. Citos prasīts veikt Gruzijas teritorijas deokupāciju.

Protestētāju vidū bija redzami Baltkrievijas balti sarkani baltie karogi, kā arī balti zili balti karogi, kas ir pēdējā laikā radies brīvas un demokrātiskas Krievijas simbols.

Akcijas noslēgumā tika pacelts liels Ukrainas karogs, bet tad akcijas dalībnieki devās gājienā uz Ukrainas vēstniecību.

Gruzija ir viena no valstīm, kur, sākoties Krievijas karam pret Ukrainu, masveidā ierodas Krievijas iedzīvotāji, kam ir bail par Kremļa režīma politisko represiju pastiprināšanos vai drīzo ekonomikas krahu. Otrs populārs masveida emigrācijas mērķis ir Gruzijas kaimiņvalsts Armēnija. Arvien vairāk Krievijas iedzīvotāju no Krievijas pārceļas uz Vidusāzijas valstīm.

Uz augšu
Back