O, 16.08.2022.

Apmeklētājiem atvērta sabrukusī “Arecibo” observatorija

TVNET
Apmeklētājiem atvērta sabrukusī “Arecibo” observatorija
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
"Arecibo" observatorija
"Arecibo" observatorija Foto: AFP / Scanpix

Gadu pēc tam, kad sabruka milzīgā “Arecibo” observatorija, kur atradās pasaulē spēcīgākais radioteleskops, tā atkal atvērta apmeklētājiem.

Apmeklētājiem, kuri iepriekš pieteikušies, tagad iespējams apmeklēt apmeklētāju centru un skatu laukumu, no kura var vērot milzīgā diska atliekas, vēstīts izdevumā "UPI".

Komunikāciju nodaļas direktors Rikardo Korrea stāstīja, ka pirmie apmeklētāji pieteikušies uzreiz pēc observatorijas atvēršanas.

“Cilvēki domāja, ka mēs aizvērāmies uz mūžu, jo zaudējām tik lielu instrumentu. Viņiem par pārsteigumu ir redzams, ka zinātne šeit joprojām notiek. “Arecibo” vairs nav slēgta,” stāstīja Korrea.

"Arecibo" observatorija
"Arecibo" observatorija Foto: AP/Scanpix

Līdz ar apmeklētāju centru observatorijā ir izvietoti vairāki aktīvi astronomiskie instrumenti, piemēram, 12 metru liels teleskops un “LIDAR” iekārta, ar kuru var pētīt atmosfēru kilometriem virs mūsu planētas.

“Arecibo” zinātnieki arī izmanto mākslīgo intelektu, lai izanalizētu ar gigantisko radioteleskopu desmitiem gadu laikā savākto informāciju.

59 gadus vecā observatorija ir izaudzinājusi gan Nobela prēmijas laureātus, gan parādījusies Holivudas grāvējos.

Pētnieki vēl joprojām cenšas noskaidrot, tieši kāpēc pārtrūka kabeļi, kas saturēja radioteleskopa disku, liekot tam sabrukt.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu