CSDD piemēro sankcijas 48 transportlīdzekļiem septiņos uzņēmumos

FOTO: Shutterstock

VAS "Ceļu satiksmes drošības direkcija" (CSDD), kā valsts nozīmes reģistra turētājs, piemērojusi sankcijas 48 transportlīdzekļiem septiņos uzņēmumos, informēja CSDD pārstāvji.

Sankcijas piemērotas uzņēmumu SIA "Ezermaļu mežu īpašumi", SIA "Riga Fertilizer Terminal", SIA "Klauģu muiža RE", AS "Severstaļ Lat", SIA "Severstal Distribution", SIA "Uralchem Trading" un SIA "Uralkali Trading" piederošajiem transportlīdzekļiem.

Direkcijā skaidro, ka transportlīdzekļi pieder sankcionētām personām vai ir to turējumā.

Atbilstoši uzliktajai aizlieguma atzīmei šobrīd, pēc to īpašnieku lūguma, transportlīdzekļus nevar noņemt no uzskaites, nevar reģistrēt komercķīlas atzīmi un veikt īpašnieka maiņu.

Sankcionētie transportlīdzekļi ir dažāda veida, sākot no motocikliem, kvadricikliem, busiņiem, vieglajiem auto un līdz pat piekabēm, kas, visdrīzāk, paredzētas saimnieciskās darbības veikšanai. Arī izlaiduma gadu amplitūda ir vairāk nekā 30 gadu.

Atsevišķi transportlīdzekļi tiek vērtēti, kā ekskluzīvāki transportlīdzekļi ar pērn vai šajā gadā pirmo reizi veiktu reģistrāciju, bet tādi ir tikai daži, norāda CSDD pārstāvji.

CSDD līdz ar citu valsts uzturēto reģistru deleģētajiem pārstāvjiem piedalās darba grupās, lai operatīvi īstenotu noteiktās sankcijas, kā arī rastu optimālus risinājumus to nodrošināšanai. Aktuālā informācija tiek nodota Tieslietu ministrijai, kurai noteikta koordinējošā loma sankciju piemērošanā attiecībā uz valsts uzturētajiem reģistriem.

CSDD ir valsts akciju sabiedrība. Direkcija reģistrē transporta līdzekļus Latvijā, izsniedz vadītāju apliecības, veic automašīnu tehnisko apskati un sniedz citus pakalpojumus. Direkcijas kapitāldaļu turētājs ir Satiksmes ministrija.

Uz augšu
Back