Otrais solis ir sākt strādāt ar savu iekšējo drakonu, kura vārds ir trauksme. Tas nav jautājums par trauksmes apklusināšanu vai iznīcināšanu, bet tās kontroli. Nav noslēpums, ka jebkuras destruktīvas emocijas mūs var pārņemt, ja pār tām zaudējam kontroli.
Šobrīd svarīgākais ir iemācīties pārvaldīt stresu, iemācīties strādāt, mīlēt un atpūsties jaunajā realitātē. Pasvītrošu, ka paaugstināta trauksme samazina psiholoģisko stabilitāti un vājina imunitāti, un tas ir slikti.
Trešais solis ir labāk iepazīt savu iekšējo trauksmes drakonu. Jāsaprot, kā tas reaģē uz stresu. Nav nozīmes haotiski meklēt sev kaut kādas psiholoģiskas receptes. Tās var būt ļoti labas vienā fāzē un nevajadzīgas vai kaitīgas citā. Cilvēks, kurš spēj saprast, kādas emocijas viņš izjūt saasinātā situācijā, spēj arī saprātīgi tās pārvaldīt. Vienkārši izsakoties, psiholoģiskās reakcijas uz stresu ir vien trīs. - pamirsti, bēdz, cīnies. Ir jāsaprot un jāapzinās, kā reaģējat jūs.
1. Ja jūs vēlaties apgulties un palīst ar galvu zem segas, slēpjoties no ārpasaules, tad, visticamāk, jums ir nepieciešams nedaudz pamirt (neilgu laiku būt nekustīgam, klusam) un pietaupīt spēkus. Sakārtojiet māju, izlasiet grāmatu vai noskatieties jums patīkamu video, klausieties mūziku, pāršķirstiet albumu ar vecām fotogrāfijām, gludiniet veļu, pārmazgājiet traukus vai sakārtojiet skapjus - derēs jebkura nomierinoša, monotona darbība.
2. Ja jūsu ķermenis signalizē: "Bēdz!", jūs jūtat paniku un trauksmi, muskuļu sasprindzinājumu un sirdsklauves, tad jums vairāk palīdzēs jebkuras fiziskās aktivitātes un dažādas ķermeņa prakses, normāla elpošana organisma nomierināšanai un skaidru domāšanas spēju atgūšanai. Dodieties pastaigā, skrieniet, peldiet - jebkurš sporta veids būs jūsu labākais draugs. Arī vingrinājumi sensorā kontakta atjaunošanai ar realitāti. Ir svarīgi koncentrēties uz ārējiem un drošiem, nevis uz iekšējiem pārdzīvojumiem. Piemēram, pastāv tehnika 5-4-3-2-1: 5 lietas - ieraudzīt, 4 - pieskarties, 3 - sadzirdēt, 2 - pasmaržot, 1 - nogaršot.