Pk, 2.12.2022.

Būvniecības izmaksas februārī pieauga vidēji par 17%

TVNET/LETA
Būvniecības izmaksas februārī pieauga vidēji par 17%
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Edijs Pālens/LETA

Būvniecības izmaksas šogad februārī Latvijā pieauga vidēji par 17% salīdzinājumā ar 2021.gada attiecīgo periodu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Tostarp būvmateriālu cenas gada laikā palielinājās par 23,3%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas - par 13,3%, bet strādnieku darba samaksa pieauga par 7,6%.

Savukārt 2022.gada februārī, salīdzinot ar janvāri, būvniecības izmaksu līmenis palielinājās par 2,7%.

Tostarp mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas mēneša laikā pieauga par 3,4%, būvmateriālu cenas - par 3,2%, bet strādnieku darba samaksa palielinājās par 1,1%.

Februārī būvniecības izmaksu vidējo līmeni visvairāk ietekmēja mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksu kāpums kravas mašīnām, puspiekabes kravas mašīnām un ekskavatoriem, kā arī cenu palielinājums smiltīm un stiegrām, stiegrojuma sietiem, karkasiem.

2022.gadā datus par būvniecības resursu cenām sniedz apmēram 200 būvuzņēmumu un vairāk nekā 50 tirdzniecības uzņēmumu. Cenu apsekojuma izlasē iekļauti būvuzņēmumi, kuriem 2021.gadā bija lielākais pašu spēkiem veiktais būvdarbu apmērs. No apsekotajiem uzņēmumiem 88,2% pašu spēkiem veikto darbu apmērs pārsniedza miljonu eiro gadā, no tiem 34,1% uzņēmumu darbu apmērs bija virs pieciem miljoniem eiro gadā. Tirdzniecības uzņēmumu atlases kritērijs ir to apgrozījuma lielums un specializācija.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu