Interese par elektromobiļiem pieaug jeb valsts atbalsts nāk tieši laikā

Interese par elektromobiļiem pieaug jeb valsts atbalsts nāk tieši laikā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ekrānuzņēmums no TV Auto ziņām

Grūti iedomāties labāku brīdi elektroauto iegādei. Degvielas cenas sasniegušas nebijušus augstumus, bet valsts gatavojas subsidēt elektromobiļu iegādi. Jautājums - ko izvēlēties?

Gundars Margevičs, SIA Autohalle direktors: "Neseno notikumu ēnā interese ir tikai palielinājusies. Elektromobiļiem būt! Un pat skeptiķi saprot, ka tirgus daļa pienākas arī EV."

Autohalles darbinieki novērojuši, ka interese nav tikai teorētiska. Pircēji jau zina, ko vēlas. Starp citu, uzņēmums šobrīd pārdod 61 dažādu modeli, no kuriem 14 ir elektromobiļi.

Gundars Margevičs: "Mēs redzam, ka cilvēki aktīvi nāk. Reizēm dienā ir pat pieci pieprasījumi. Viņi jau nāk sagatavojušies, tātad segments ir nostiprinājies tirgū."

Cik tad maksā jauns elektromobilis? Pirmais līmenis ir 35 000, kas elektroauto ir sākums. Beigās ir aptuveni 60 000, kas jau ir premium risinājumi. Izņemot dažus specifiskus modeļus, jaunu elektromobili nekādi nevar iegādāties zem 30 000 eiro, tāpēc valsts līdzmaksājums, kas būs pieejams aprīļa beigās, nāk tieši laikā.

Gundars Margevičs: "Tas būs tas, kas atvērs Pandoras lādi. Atbalsts ir ļoti gaidīts. Mums ir noslēgti līgumi uz konkrētiem modeļiem, kur cilvēki gaida valsts atbalstu."

Bet kā ar pieejamību? Daudz taču dzirdēts par to, ka jauni automobiļi tagad ir deficīta prece.

Gundars Margevičs: "Tas ir atkarīgs no modeļiem, kādas komplektācijas pircēji vēlas. Ir modeļi, kas dabūjami ātrāk, bet ir, kas aizņem laiku."

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu