Iekšlietu nozares darbiniekiem par darbu svētku dienās plāno izmaksāt piemaksas 100% apmērā

TVNET/LETA
Iekšlietu nozares darbiniekiem par darbu svētku dienās plāno izmaksāt piemaksas 100% apmērā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Paula Čurkste/LETA

Saeima ceturtdien, 21. aprīlī, konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā, kas paredz iekšlietu nozares darbiniekiem par darbu svētku dienās izmaksāt piemaksas 100% apmērā.

Grozījumi Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā paredz noteikt, ka Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm par dienesta pienākumu pildīšanu svētku dienās saņems piemaksu 100% apmērā no tām noteiktās stundas algas likmes.

Likumprojekts izstrādāts, lai nodrošinātu tiesības amatpersonām uz atbilstošu samaksu par darbu svētku dienās un izpildītu Satversmes tiesas 2021.gada decembra spriedumu.

Likumprojekts paredz precizēt, ka Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm saņem piemaksu par darbu svētku dienās 100% apmērā no tām noteiktās stundas algas likmes.

Plānots, ka šis nosacījums stāsies spēkā 2022.gada 1.jūlijā.

Nepieciešamais finansējums 2022.gadam ir 316 625 eiro, savukārt 2023.gadam un turpmākajiem gadiem nepieciešamais finansējums kopā ir 5 144 993 eiro.

ST decembrī secināja, ka pašlaik likumā noteiktais, kas neparedz Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm tiesības saņemt atbilstošu samaksu par darbu svētku dienās, atzīstams par neatbilstošu Satversmei.

Tāpat nepieciešamība papildu kompensēt darbu valsts svētku dienās izriet arī no starptautisko tiesību piemērošanas prakses.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais